miedz

Najlepsi i najgorsi minionej kolejki

Ależ to była kolejka. Wysokie wygrane, zaskakujące wyniki i sztuczki piłkarzy. Którzy wyróżnili się najbardziej? A kto stał się ofiarą tych rozstrzygnięć?

W jedenastce kolejki nie mogło zabraknąć piłkarzy Wisły. Wysoka wygrana 6:0 sprawiła, że aż 4 graczy Białej Gwiazdy znalazło tu swoje miejsce. Yeboah zdobył dwie bramki, Plewka wypracował nie jedną sytuację, Frydrych otworzył wynik i nie dopuścił stali do bramki, a Chuca w końcu pokazał swój potencjał. W obronie dobrze zagrał Raków, ale tym razem najbardziej wyróżnił się Piątkowski. Na wahadle Górników kręcił Kun, a w polu karnym zakręcił Lopez, czego efektem były dwa trafienia. Zaskoczyła i Jagiellonia, która u siebie ograła Lecha Poznań. Stąd też nie mogło zabraknąć miejsca dla Ivana Runje i Tarasa Romanchuka. Dwie bramki zdobył też Pekhart, a straceniu gola przez Cracovię zapobiegł Niemczycki.

jedenastki

Jak wśród najlepszych dominowała Wisła, tak w zestawieniu tych najsłabszych najwięcej pojawiło się piłkarzy Stali. Domański, Forsell Tomasiewicz, Kościelny, Błyszko, Flis i Strączek. Przed umieszczeniem tu całego składu powstrzymały jeszcze gorsze występy innych. I tak możemy tu znaleźć Picha, który nie wykorzystał okazji na zdobycie bramki, czy Ishak kompletnie niewidoczny w Białymstoku. Swój pierwszy gorszy występ odnotował Mannech, a w zestawieniu towarzyszy mu klubowy kolega Adrian Gryszkiewicz.

antyjedenastki

 

Piłkarz kolejki:

Yaw Yeboah – dwie bramki zdobyte w Mielcu. Przez cały czas przebywania na boisku robił co chciał z defensywą Stali.

Młodzieżowiec kolejki:

Patryk Plewka – nowy faworyt do miejsca w podstawowym składzie Wisły przeznaczonego dla młodzieżowca. Strzelił gola i zanotował asystę.

Mecz kolejki:

Górnik Zabrze 3:1 Raków Częstochowa – pięknie widowisko dwóch drużyn z najlepszym startem sezonu. Spokojnie mogło paść drugie tyle goli.

Gol kolejki:

Torgil Gjertsen – precyzyjny strzał przy słupku zaskoczył bramkarza Śląska i dał cenne trzy punkty Nafciarzom.

wyrożnienia