Reklama Ekstraklasy w Poznaniu

Źródło: Facebook KKS Lecha Poznań
Może być zdjęciem przedstawiającym piłka nożna, football i tekst
Źródło: Facebook RKS Rakowa Częstochowa

Przedostatnie spotkanie w ramach 23 kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy sezonu 2025/2026. Czwarty z największych hitów tego weekendu nad Wartą. Na Enea Stadionie przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu KKS Lech Poznań podejmował RKS Raków Częstochowa. Gospodarze bili się o obronę wywalczonego przed rokiem Mistrzostwa Polski. Przed tą kolejką zajmowali trzecie miejsce w ligowej tabeli ze stratą dwóch punktów do liderującej BKS Jagiellonii Białystok. W pięciu ostatnich meczach ligowych Kolejorz odniósł trzy zwycięstwa (na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 0:1 i Koroną Kielce 1:2 oraz u siebie z GKS Piastem Gliwice 3:0) i poniósł dwie porażki (u siebie z Lechią Gdańsk 1:3 i na wyjeździe z GKS Piastem Gliwice 1:0). W kadrze meczowej ekipy Nielsa Frederiksena, na starcie z Medalikami, zabrakło Kornela Lismana (kontuzja łąkotki), Radosława Murawskiego (uraz nogi) i Filipa Jagiełło (kontuzja mięśniowa). Goście walczyli o pierwsze Mistrzostwo Polski od sezonu 2022/2023. Przed tą serią gier byli na piątej pozycji ze stratą trzech oczek do liderującej BKS Jagiellonii Białystok. W pięciu ostatnich pojedynkach ligowych Krzyżowcy ODNIEŚLI TYLKO JEDNO ZWYCIĘSTWO (u siebie z KS Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:0), dwa razy zremisowali (u siebie z RKS Radomiakiem Radom 0:0 i na wyjeździe z KGHM Zagłębiem Lubin 0:0) i ponieśli dwie porażki (u siebie z KGHM Zagłębiem Lubin 0:1 i na wyjeździe z Wisłą Płock 2:1). W kadrze meczowej zespołu Łukasza Tomczyka, na spotkanie z Lechitami, zabrakło Vladyslava Sergeyevicha Kochergina (Vladyslava Kochergina – uraz kolana) i Ericka Oumy Otieno (Ericka Otieno – kontuzja ścięgna Achillesa). Pod znakiem zapytania stał występ Pawła Dawidowicza (uraz mięśniowy) i Stratosa Svarnasa (kontuzja mięśniowa). Która z drużyn zbliżyła się do swojego celu? Czy KKS Lech Poznań pozostał w grze o Mistrzostwo Polski? Czy RKS Raków Częstochowa pozostał w grze o Mistrzostwo Polski? Przekonajmy się.

W poprzednich meczach 23 kolejki PKO BP Ekstraklasy 2025/2026 KS Cracovia uległa na Stadionie KS Cracovii im. Józefa Piłsudskiego przy ulicy Kałuży 1 w Krakowie GKS Piastowi Gliwice 2:3, MZKS Arka Gdynia podzieliła się punktami na Stadionie Miejskim w Gdyni z Lechią Gdańsk 2:2, MKS Pogoń Szczecin zwyciężyła na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie z RTS Widzewem Łódź 1:0, Motor Lublin rozprawił się na Motor Lublin Arenie w Lublinie z Koroną Kielce 2:0, GKS Katowice pobił na Arenie Katowice przy ulicy Nowej Bukowej 1A w Katowicach Górnik Zabrze 3:1, KS Bruk-Bet Termalica Nieciecza podzieliła się punktami na Stadionie Sportowym KS Bruk-Bet Termalici w Niecieczy z RKS Radomiakiem Radom 1:1, a BKS Jagiellonia Białystok zremisowała na Chorten Arenie w Białymstoku z CWKS Legią Warszawa 2:2. W jedynym rozegranym starciu 23 kolejki KGHM Zagłębie Lubin zagra na KGHM Zagłębie Arenie w Lubinie z Wisłą Płock.

SKŁADY

KKS LECH POZNAŃ

Może być zdjęciem przedstawiającym ‎piłka nożna, football i ‎tekst „‎XI vs RAKÓW CZĘSTOCHOWA 41 Mrozek 20 27 0 16 15 PERBET RBET Gumny Mońka Milić Gurgul Kozubal Rodríguez Palma 43 99 77 8 9 Gholizadeh Ishak Bengtsson 14 VANA Andreev Pereira Douglas, Moutinho, Ouma, Ouma,Agnero, Agnero, Wälemark, Häk Häkans, ans, Thordarson, Skrzypczak, Ismaheel. »17:30 _גגבחדתי NIEDZIELA > 17:30‎”‎‎”/><figcaption>Źródło: Facebook KKS Lecha Poznań</figcaption></figure></div>



<p class=Porównując skład gospodarzy z wygranego pojedynku wyjazdowego z Koroną Kielce, a ten, jaki wybiegł przeciwko Medalikom, Niels Frederiksen dokonał zaledwie jednej zmiany. Poza kadrą meczową, z powodu urazu mięśniowego, znalazł się Filip Jagiełło. W jego miejsce, od pierwszej minuty, pojawił się Luis Enrique Palma Oseguera (Luis Palma). Czy ta korekta wpłynęła pozytywnie na jakość gry defensywnej i ofensywnej Kolejorza?

RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA

Może być grafiką przedstawiającą ‎tekst „‎Lech LechvsRaków VS Raków @ REA 193 Brunes 1009 9 Ivi Makuch 3 10 1 Struski Ameyaw 7 Tudorc Repka 2 200 Jean Carlos 2 Mosór Racovițan 48 Zych Rezerwowi 1. Trelowski- 29. Żołneczko- 4. Svarnas- 5. Bulat 8.Pieńko- 8. 11. Amorim -17. Rocha -27. Dawidowicz- 35.Ilenić 35. 39. Brusberg- 44. Mirčetić- 80. DiabyFadiga Diaby Fadiga Trener Łukasz LukaszTomczyk X-0m Misense aandacrupto+ ی 5 ONESTO NEONIET‎”‎
Źródło: Facebook RKS Rakowa Częstochowa

Porównując jedenastkę gości z wygranego spotkania domowego z KS Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, z tą, która wybiegła na Enea Stadionie przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, Łukasz Tomczyk dokonał zaledwie jednej roszady. Na ławce rezerwowych zasiadł Marko Bulat. W jego miejsce, od pierwszej minuty, pojawił się Oskar Repka. Czy ta zmiana spowodowała lepszą grę w obronie i ataku Krzyżowców?

CIOS ZA CIOS

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „ICTUEN X x I N Początek Początekmeczu .ኢትኤለ meczu. LECH POZNAŃ LECHPOZNAŃVS VS RAKÓW CZĘSTOCHOWA OFICJALNYPARTNER OFIC-JALN PARTNER tils DNIAMECZOWEGO CHAMO DHIAMECZ ECZ”
Źródło: Facebook KKS Lecha Poznań
Może być zdjęciem przedstawiającym football, piłka nożna, korki i tekst
Źródło: Facebook RKS Rakowa Częstochowa

W trzeciej minucie żółtą kartkę dostał Robert Gumny za wycięcie równo z trawą Jeana Carlosa Silvy Rochy (Jeana Carlosa). Dwie minuty później sędzia Bartosz Frankowski podyktował rzut karny dla gości po faulu Bartosza Mrozka na Patryku Makuchu we własnym polu karnym. Dodatkowo bramkarz gospodarzy otrzymał żółtko za ten faul. Ósma minuta i do piłki podszedł Jonatan Braut Brunes (Jonatan Brunes), który mocnym strzałem przy prawym słupku pokonał bezradnego Bartosza Mrozka. 0:1.

Może być zdjęciem przedstawiającym piłka nożna, football i tekst
Źródło: Facebook RKS Rakowa Częstochowa

W jedenastej minucie techniczne uderzenie Erika Martina Leo Bengtssona (Leo Bengtssona) z dystansu. Piłkę, na poprzeczkę, sparował Oliwier Zych. Sześć minut później sędzia Bartosz Frankowski został zawołany przez sędziów VAR do monitora, aby ocenić, czy Ariel Mosór zablokował ręką strzał Aliego Gholizadeha we własnej szesnastce. Osiemnasta minuta i, po analizie VAR, sędzia Bartosz Frankowski podyktował rzut karny dla miejscowych po zagraniu piłki ręką przez Ariela Mosóra we własnym polu karnym po uderzeniu Aliego Gholizadeha. W dziewiętnastej minucie do piłki podszedł Mikael Ishak, który płaskim strzałem przy prawym słupku pokonał bezradnego Oliwiera Zycha. 1:1.

Może być zdjęciem przedstawiającym piłka nożna, football i tekst „MIKAELI MIKAELISHAK ISHAK Lono 자산 SUPERBET Gol. stol S 命 @IESTHALAS OFI OFICJALNY R OFICJ JALNY ARTNER Pils DNIAMECZOWEGO”
Źródło: Facebook KKS Lecha Poznań

Cztery minuty później nieudane uderzenie Luisa Palmy z dalszej odległości. Trzydziesta minuta i sprytny strzał Mikaela Ishaka z szesnastki przyjezdnych. Piłkę, na rzut rożny, sparował Oliwier Zych. W trzydziestej trzeciej minucie miękkie dośrodkowanie Aliego Gholizadeha z prawej strony boiska. Do piłki doszedł Mikael Ishak, ale jego mocne uderzenie z powietrza poleciało nad poprzeczką bramki Częstochowian. Minutę później silny strzał Oskara Repki z dystansu. Piłkę, do boku, sparował Bartosz Mrozek. Trzydziesta piąta minuta i koszmarne uderzenie Jonatana Brunesa z dalszej odległości. W trzydziestej siódmej minucie miękka centra Karola Struskiego z prawej strony boiska. Do futbolówki dopadł Jonatan Brunes, ale jego płaski strzał z powietrza, do boku, sparował Bartosz Mrozek. Z dobitką pośpieszył Jean Carlos, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bezradnego Bartosza Mrozka. 1:2.

Może być zdjęciem przedstawiającym ‎piłka nożna, football i ‎tekst „‎Jean Carlos GOL zondacrypto מןן ب oo AKS PSAAH HOG CESTOCHTRLA ESTS έυ Hisense X-0m Misense zandacrupto+ al ST ONESTO NEONIET‎”‎‎
Źródło: Facebook RKS Rakowa Częstochowa

Cztery minuty później żółtą kartkę zobaczył Jonatan Brunes za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego Bartosza Frankowskiego. Czterdziesta piąta minuta i płaska wrzutka Aliego Gholizadeha z lewej strony boiska. Do piłki dotarł Luis Palma, który technicznym strzałem w prawe okienko pokonał bezradnego Oliwiera Zycha. 2:2.

Może być zdjęciem przedstawiającym ‎piłka nożna, football i ‎tekst „‎LUIS PALMA TOT मार PERBET Gol. ESTRANLASA OFIC ALNY PARTNER م 01 Pils DNLAMECZOWEGO‎”‎‎
Źródło: Facebook KKS Lecha Poznań

Sędzia Bartosz Frankowski zakończył pierwszą połowę na Enea Stadionie przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu. Lepsi byli gospodarze. Stworzyli kilkanaście sytuacji podbramkowych, z których wykorzystali dwie. Goście szukali swoich szans po szybkich atakach, z których wykorzystali dwa. Najlepszymi piłkarzami przed przerwą byli Ali Gholizadeh i Patryk Makuch. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach mieliśmy remis 2:2. Gole dla miejscowych strzelili Mikael Ishak z rzutu karnego i Luis Palma, a bramki dla przyjezdnych zdobyli Jonatan Brunes z rzutu karnego i Jean Carlos. Jak zmienił się obraz tego meczu po przerwie?

Może być zdjęciem przedstawiającym piłka nożna, football i tekst
Źródło: Facebook KKS Lecha Poznań
Może być zdjęciem przedstawiającym piłka nożna, football i tekst
Źródło: Facebook RKS Rakowa Częstochowa

ROLLERCOASTER EMOCJI PRZY BUŁGARSKIEJ

Niels Frederiksen zdecydował się na jedną korektę w swoim składzie w przerwie. Z szatni nie wyszedł Robert Gumny, którego zmienił Joel Vieira Pereira (Joel Pereira). Łukasz Tomczyk nie dokonał żadnych roszad w swojej jedenastce, którą wybrał na podstawie przedmeczowych treningów. Czy były to dobre decyzje?

W czterdziestej dziewiątej minucie dokładne dośrodkowanie Aliego Gholizadeha z rzutu wolnego. Do piłki doszedł Mikael Ishak, ale jego strzał głową, bez problemów, złapał Oliwier Zych. Dwie minuty później kąśliwe uderzenie Luisa Palmy z dystansu. Piłkę, bez problemów, złapał Oliwier Zych. Pięćdziesiąta czwarta minuta i pierwsza zmiana w ekipie gości. Z boiskiem pożegnał się Patryk Makuch, którego zastąpił Mohamed Lamine Diaby-Fadiga (Lamine Diaby-Fadiga). W pięćdziesiątej czwartej minucie płaskie prostopadłe podanie Luisa Palmy do Leo Bengtssona. Szwedzki lewy skrzydłowy gospodarzy wbiegł w pole karne przyjezdnych, ale jego mocny strzał, do boku, sparował Oliwier Zych. Minutę później miękka centra Aliego Gholizadeha z prawej strony boiska. Do futbolówki dopadł Luis Palma, ale jego uderzenie z powietrza, na rzut rożny, sparował Oliwier Zych. Pięćdziesiąta szósta minuta i płaska wrzutka Aliego Gholizadeha z prawej strony boiska. Do piłki dotarł Mikael Ishak, ale jego płaski strzał, do boku, sparował Oliwier Zych. Z dobitką pośpieszył Antonio Milić, ale jego sprytne uderzenie z powietrza przy lewym słupku pokonał bezradnego Oliwiera Zycha. 3:2.

Może być zdjęciem przedstawiającym piłka nożna, football i tekst „ANTONIOMILIĆ MILIĆ ton SUPERBET BET Gol. 命 @EXSTRAKLASA OFI OFICJALNY JALNY DNIAM DNIAMECZOWEGO PARTNER Pils”
Źródło: Facebook KKS Lecha Poznań

W pięćdziesiątej siódmej minucie płaski strzał Ivána Lópeza Álvareza (Iviego Lópeza) z szesnastki miejscowych. Piłkę, na rzut rożny, sparował Bartosz Mrozek. Minutę później dokładne dośrodkowanie Iviego Lópeza z rzutu rożnego. Do futbolówki dobiegł Bogdan Racovițan, ale jego uderzenie głową, bez problemów, złapał Bartosz Mrozek. Sześćdziesiąta pierwsza minuta i precyzyjna centra Luisa Palmy z rzutu wolnego. Do piłki podbiegł Antonio Milić, ale jego strzał głową, na rzut rożny, sparował Oliwier Zych. W sześćdziesiątej szóstej minucie niska wrzutka Aliego Gholizadeha z rzutu rożnego. Do futbolówki pobiegł Joel Pereira, ale jego uderzenie głową, bez problemów, złapał Oliwier Zych. Dwie minuty później podwójna korekta składu Częstochowian. Murawę opuścili Ariel Mosór i Karol Struski, a w ich miejsce pojawili się Stratos Svarnas oraz Marko Bulat. Sześćdziesiąta dziewiąta minuta i druga roszada dokonana przez Nielsa Frederiksena. Na ławkę rezerwowych ściągnięto Leo Bengtssona, którego zmienił Daniel Noel Mikael Håkans (Daniel Håkans). W siedemdziesiątej minucie żółtko obejrzał Antoni Kozubal za złapanie piłki na połowie boiska. To napomnienie oznaczało brak środkowego pomocnika defensywnego Poznaniaków w następnej kolejce ligowej. Minutę później żółtą kartkę ujrzał Antonio Milić za staranowanie Jonatana Brunesa. To napomnienie oznaczało brak Chorwata w następnej kolejce ligowej. Siedemdziesiąta trzecia minuta i mocny strzał Iviego Lópeza z rzutu wolnego. Piłka wpadła w prawe okienko bramki Lechitów. Bez szans Bartosz Mrozek. 3:3.

Może być zdjęciem przedstawiającym piłka nożna i tekst
Źródło: Facebook RKS Rakowa Częstochowa

W siedemdziesiątej szóstej minucie żółtka spostrzegli Wojciech Kłusak (lekarz Ślązaków) i Łukasz Tomczyk (I trener Medalików) za kwestionowanie decyzji sędziego Bartosza Frankowskiego. Trzy minuty później podwójna zmiana w ekipie Dumy Wielkopolski. Zeszli Luis Palma i Mikael Ishak, weszli Jens Patrik Wålemark (Patrik Wålemark) oraz Mel Yannick Joel Agnero (Yannick Agnero). Osiemdziesiąta pierwsza minuta i płaskie dośrodkowanie Marko Bulata z prawej strony boiska. Do piłki przybiegł Stratos Svarnas, który sprytnym uderzeniem przy prawym słupku pokonał bezradnego Bartosza Mrozka. 3:4. W osiemdziesiątej czwartej minucie, po analizie VAR, sędzia Bartosz Frankowski nie uznał gola dla Czerwono-Niebieskich, gdyż Stratos Svarnas był na spalonym. 3:3. Minutę później chybiony strzał Lamine’a Diaby’ego-Fadigi z pola karnego Niebiesko-Białych. Osiemdziesiąta siódma minuta i podwójna korekta składu RKS. Z boiskiem rozstali się Jean Carlos i Ivi López, których zastąpili Paweł Dawidowicz oraz Isak Oliver Brusberg (Isak Brusberg). W osiemdziesiątej siódmej minucie ostatnia roszada dokonana przez Nielsa Frederiksena. Murawę opuścił Antoni Kozubal, a w jego miejsce pojawił się Timothy Noor Babu Ouma (Timothy Ouma). Cztery minuty później dokładna centra Aliego Gholizadeha z lewej strony boiska. Piłkę, klatką piersiową, zgrał Michał Gurgul. Do futbolówki biegł Yannick Agnero, który uderzeniem piętą przy prawym słupku pokonał bezradnego Oliwiera Zycha. 4:3.

Może być zdjęciem przedstawiającym piłka nożna, football i tekst „YANNICKAGNERO YANNICK AGNERO SUPERB Gol. Istol OFIC OFIGJALNYPARTNER OFICJALNY CJALNYPAR ALNY DNIAMECZOWEGO ARTNER Pils”
Źródło: Facebook KKS Lecha Poznań

Dziewięćdziesiąta trzecia minuta i przeciągnięta wrzutka Michaela Ameyawa z lewej strony boiska. Do piłki zabiegł Lamine Diaby-Fadiga, ale jego strzał głową poleciał obok prawego słupka bramki Kolejorza. W dziewięćdziesiątej piątej minucie koszmarne uderzenie Joela Pereiry z dalszej odległości.

Sędzia Bartosz Frankowski zakończył przedostatnie starcie w ramach 23 kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy sezonu 2025/2026 rozegrane na Enea Stadionie przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu. Pierwsza połowa to znaczna przewaga miejscowych. Wykreowali kilkanaście okazji strzeleckich, z których wykorzystali dwie. Przyjezdni szukali swoich szans po kontratakach, z których wykorzystali dwa. Druga połowa to optyczna dominacja gospodarzy. Stworzyli kilkanaście sytuacji podbramkowych, z których wykorzystali dwie. Goście szukali swoich szans po szybkich atakach, z których wykorzystali jeden. Najlepszymi piłkarzami tego pojedynku byli Ali Gholizadeh i Jean Carlos. Po tym spotkaniu Lechici awansowali na fotel wicelidera w ligowej tabeli, a Medaliki pozostały na piątej pozycji. W następnej kolejce ligowej ekipa Nielsa Frederiksena zagra na Stadionie Miejskim RTS Widzewa Serce Łodzi przy Alei Piłsudskiego 138 w Łodzi z RTS Widzewem Łódź, natomiast zespół Łukasza Tomczyka zmierzy się na zondacrypto Arenie w Częstochowie z MKS Pogonią Szczecin. Ostatecznie, w przedostatnim meczu 23 kolejki PKO BP Ekstraklasy 2025/2026, KKS Lech Poznań pokonał na Enea Stadionie przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu RKS Raków Częstochowa 4:3. Gole dla Kolejorza strzelili Mikael Ishak z rzutu karnego, Luis Palma, Antonio Milić i Yannick Agnero, a bramki dla Krzyżowców zdobyli Jonatan Brunes z rzutu karnego, Jean Carlos i Ivi López.

Może być zdjęciem przedstawiającym football, piłka nożna i tekst
Źródło: Facebook KKS Lecha Poznań
Może być zdjęciem przedstawiającym ‎piłka nożna, football i ‎tekst „‎Lech lechvsRaków VS Raków 市 NEA RODRIGUEZ 39 知ン INISI V.5 HINGUP IOIIA 6 8 koniec meczu لسلم 4 19' Ishak Ishak(k.) (k.) 45' Palma 55' Milić 90' Agnero 3 8' Brunes Brunes(k.) (k.) 37' Jean Carlos 73' Ivi X--0m Hisense aandac randacrypta al आत ONESTO NEONIST‎”‎‎
Źródło: Facebook RKS Rakowa Częstochowa