Kajetan Szmyt został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. 23-latek związał się z klubem z Podlasia umową ważną do końca czerwca 2029 roku.
Szmyt wbrew temu, że jest stosunkowy młody, to można śmiało powiedzieć, że jest ligowym wyjadaczem. Ma bagaż aż 114 spotkań w Ekstraklasie. Do Jagiellonii przenosi się z Zagłębia Lubin. Białostoczanie zdecydowali się wykorzystać klauzulę wykupu, która znajdowała się w jego umowie z Miedziowymi i ściągnęli skrzydłowego w swoje szeregi. Docelowo ma wypełnić on lukę po Oskarze Pietuszewskim. W zespole dowodzonym przez trenera Adriana Siemieńca będzie występował z numerem 77.
Oto co miał do powiedzenia Kajetan Szmyt w nowym barwach :
„Przede wszystkim myślę, że to dla mnie będzie duży awans sportowy i dobre miejsce, żebym się rozwijał. Czuję, że przez ostatnie półtora roku przez kontuzje, czy też inne sytuacje nie było wielkiego postępu, więc mam nadzieję, że tutaj się rozwinę pod skrzydłami trenerów i taki jest mój cel – zaznaczył. 23-latek.”
Źródło : jagiellonia.pl


