Polska

Walia pokonana! Bardzo cenna wygrana Polaków

W ostatnim meczu grupy nr 4 tej edycji Ligi Narodów, Polska zwyciężyła z Walią 1:0. Dzięki temu zwycięstwu, nasza reprezentacja pozostanie w najwyższej dywizji tych rozgrywek na przyszły sezon.

Spotkanie z Walią miało być dla naszego zespołu meczem realnym testem, który miał pokazać możliwości i pomysł na grę. Walia, która preferuje ciągły pressing i bardzo fizyczną grę znajduje się na podobnym poziomie co nasz zespół. W drużynie Paga doszło do czterech zmian względem meczu z Belgią. Od pierwszych minut zagrali Cabango, Levitt, Morrell i Bale. W naszym zespole w pierwszej jedenastce pojawili się Bereszyński, Żurkowski i Świderski, zastępując odpowiednio Frankowskiego, Linettego i Szymańskiego.

Przez pierwsze pół godziny meczu, to właśnie drużyna gospodarzy spotkania była stroną dominującą, spychała nas do defensywy, ale nie była w stanie zagrozić na tyle, by móc niepokoić się o utratę bramki. Pierwszą groźną akcję stworzyli sobie jednak Polacy. Świetne podanie na wolne pole Zielińskiego do innego zawodnika grającego na co dzień w Serie A – Żurkowskiego, ale ten zbyt wolno prowadził piłkę, co w konsekwencji wykorzystał obrońca Walii, który zablokował możliwość oddania strzału naszemu zawodnikowi. Następną ciekawą akcją był rzut wolny z boku boiska i dośrodkowanie Zielińskiego, ale strzał Kiwiora zatrzymał bramkarz. Tuż przed przerwą dobrą akcję stworzyli sobie Walijczycy, a strzał Johnsona trafił w kolegę z reprezentacji i piłka przeleciała tuż obok słupka bramki Szczęsnego.

Dobrze w drugą połowę dobrze rozpoczęli nasi zawodnicy, którzy udokumentowali to w 57. minucie gry. Dobre podanie Kiwiora do Lewandowskiego, ten z pierwszej piłki podał do Świderskiego, a napastnik Charlotte spokojnie uderzył obok Hennesseya. Świderski podobnie jak w pierwszym meczu z Walią, okazał się bohaterem tego spotkania i strzelcem decydującej bramki. Walijczycy tworzyli dużo szumu, który przekładał się na pojedyncze akcje bramkowe. Jeden z lepszych meczów w kadrze rozegrał Wojciech Szczęsny, który ratował nas w wielu sytuacjach. Najlepszą okazję na bramkę dla Walii zmarnował sam Gareth Bale, który uderzył w poprzeczkę naszej bramki w ostatniej minucie gry. Polacy dowieźli skromne zwycięstwo do końca i utrzymali się w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Pierwsze czyste konto od pamiętnego meczu ze Szwecją, a także delikatna poprawa nastrojów przed zbliżającym się mundialem w Katarze. To nie koniec dobrych informacji dla naszej drużyny, bo Polska będzie w pierwszym koszyku podczas losowania eliminacji Euro 2024.

Walia 0:1 Polska
0:1- Świderski 57′

Walia: Hennessey – Roberts (85′ Thomas), Rodon, Cabango, Norrington-Davies (59’Moore) – James, Morrell, Levitt (72′ Colwill), N. Williams – Johnson, Bale.

Polska: Szczęsny – Bednarek, Glik, Kiwior – Bereszyński (90′ Gumny), Krychowiak, Żurkowski (82′ Szymański), Zalewski – Zieliński, Lewandowski, Świderski (64′ Piątek).