zagplo

Spotkanie zespołów, które w ostatnich spotkaniach prezentowały się nie najlepiej

W drugim niedzielnym spotkaniu 10.kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin podejmie Wisłę Płock. Będzie to pojedynek 16 z aktualnie 4 zespołem ligowej tabeli.

Gospodarze dzisiejszego spotkania znajdują się obecnie w strefie spadkowej. Podopieczni trenera Stokowca zdobyli 10 punktów w 9 rozegranych spotkaniach. Zagłębie jest to zespół, który zdobył najmniej goli w tym sezonie- tylko 6. To największy problem zespołu z Lubina w tym sezonie- czyli gra ofensywna. Mimo tego w dwóch ostatnich kolejkach wyglądało to w tym aspekcie lepiej, ponieważ Zagłębie w sumie w dwóch meczach zdobyło 3 gole, to połowa goli zdobytych przez ten klub w tym sezonie, ale nie wystarczyło to do odnotowania w tych dwóch spotkaniach choćby jednego zwycięstwa. W meczu z Wisłą Płock trener Stokowiec nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Zivca i Żubrowskiego.

Wisła Płock mimo nie najlepszych wyników w ostatnich kolejkach dalej była liderem. Była, ponieważ w tej kolejce została już wyprzedzona przez Legię, Raków i Pogoń. Aby powrócić na szczyt ligowej tabeli Wisła Płock musi dziś wygrać. W ostatnich trzech kolejkach podopieczni trenera Stano zdobyli tylko jeden punkt. Płoczczanie dalej będą musieli radzić sobie bez Wolskiego. Oprócz Wolskiego w meczu z Zagłębiem nie zagra kontuzjowany Warchoł.

Początek meczu o godzinie 15. Sędzią spotkania będzie Sebastian Krasny.