slarak

Raków jedzie po pierwsze zwycięstwo we Wrocławiu

Sobotnie zmagania w naszej Ekstraklasie zakończy mecz Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa. Oba zespoły dzieli w tabeli tylko jedno miejsce i  punkt, jednak trzeba pamiętać, że goście mają jeden mecz zaległy. W dotychczasowych spotkania między tymi ekipami 3 razy wygrywał Raków cztery razy padał wynik remisowy i raz wygrali wrocławianie. Goście mają imponujący bilans spotkań bez porażki, ostatni raz przegrali 1 sierpnia w Białymstoku. Śląsk także potrafi zdobywać punkty, przegrali dotychczas tylko raz z Lechem.

Który mecz ważniejszy?

Cała Polska żyje niedzielnym meczem Lecha z Legią i nie ma się co dziwić bo ciężar gatunkowy tamtego spotkania jest ogromny. Trochę w cieniu, jednak nie mniej ważny wydaje się dzisiejszy pojedynek. Tutaj w przeciwieństwie do jutrzejszego hitu spotkają się zespoły bardzo mocne, stabilne, będące wysoko w tabeli. Zwycięstwo którejś z drużyn przy porażce Lecha znacznie przybliży któryś z zespołów do topu , jeżeli zaś przegra Legia punktowo można znacznie się oddalić od mistrzów Polski.

Papszun wieszczy!

Nam pozostaje mocno trzymać kciuki żeby sprawdziły się słowa trenera Rakowa który stwierdził – Myślę, że to będzie otwarty, dynamiczny mecz. Śląsk to zespół aktywny, my również. Spodziewam się bramek.