statystykileggor

Legia pokonała Górnik i zapewniła sobie utrzymanie w lidze

Legia Warszawa pokonała Górnik Zabrze 5:3 w drugim piątkowym spotkaniu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gole dla Legii zdobywali Slisz, Wszołek, dwie Sokołowski i Josue, bramki dla Górnika strzelili dwie Kubica i jedno trafienie dołożył Podolski.

Podopieczni trenera Vukovicia świetnie rozpoczęli to spotkanie, ponieważ już po sześciu minutach spotkania prowadzili dwa do zera. W pierwszej minucie spotkania gola strzałem z dystansu zdobył Slisz, nie popisał się przy interwencji tego uderzenia bramkarz gości – Sandomierski. Kilka minut później było już 2:0. Pięknym podaniem prostopadłym Josue „obsłużył” Wszołka, a pomocnik Legii w sytuacji sam na sam wygrał pojedynek z Sandomierskim. Legia grała bardzo dobrze pod względem ofensywnym, ale w obronie przydarzały im się błędy. Gola kontaktowego zdobył słabo kryty w tamtej sytuacji Kubica. Do przerwy oglądaliśmy jeszcze trzy gole. Najpierw na 3:1 podwyżsyzł Sokołowski, w 37. minucie gola kontaktowego zdobył Podolski, który w tej sytuacji miał zdecydowanie za dużo wolnego miejsca i bardzo mocnym uderzeniem z lewej nogi zza pola karnego zdobył bramkę. Wynik do przerwy ustalił Sokołowski, który zdobył gola na 4:2. Dwie bramki w pierwszej połowie były pierwszymi golami Sokołowskiego w barwach Legii. W drugiej części gry tempo spotkania trochę opadło, ale mimo tego oba zespoły zdobyły jeszcze po jednym golu. Gola na 5:2 w 56. minucie zdobył Josue, który precyzyjnym strzałem przy słupku dobił swoje pierwsze uderzenie obronione przez Sandomierskiego. W 77. minucie drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Kubica. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Legii. W nastepnej kolejce Legia zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią, natomiast Górnik Zabrze podejmie przed własną publicznością Górnik Łęczna.