rakleg

Kto okaże się lepszy w hicie tej kolejki?

W niedzielę o godzinie 17:30 w jednym z dwóch najciekawiej zapowiadających się spotkań 9.kolejki PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa zmierzy się z Legią Warszawa. Będzie to pojedynek 7 z 2  zespołem ligowej tabeli. Należy jednak pamiętać, że Raków ma jedno spotkanie zaległe.

Gospodarze dzisiejszego potkania w poprzedniej kolejce zanotowali niespodziewaną porażkę z Cracovią, aż 0:3. Dlatego tym bardziej jest większa motywacja w szeregach Rakowa, aby zrehabilitować się za tamta porażkę i pokonać zespół z czołówki tabeli. O Rakowie mówi się jako o największym kandydacie do zdobycia mistrzostwa Polski. Wydaje się, że jest to trafna opinia, bo  podopieczni trenera Papszuna to aktualnie najlepiej poukładany zespół w Ekstraklasie i najlepszy pod względem fizycznym, jednak takie wpadki jak w poprzednim spotkaniu nie mogą zdarzać się Rakowowi zbyt często. W meczu z Legią trener Papszun nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Cebuli, Ledermana, Niewulisa i Petraska.

Legia Warszawa spisuje się jak dotąd w tym sezonie co najmniej dobrze i zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Styl pozostawia jeszcze troszeczkę do życzenia, ale punktowo wygląda to naprawdę dobrze. Należy jednak pamiętać, że Legia nie grała jeszcze w tym sezonie z zespołami, które są kandydatami do mistrzostwa Polski. Zobaczymy jak podopieczni trenera Runjaicia będą wyglądać na ich tle. W meczu z Rakowem trener Runjaić nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Jędrzejczyka i Kramera.

Początek meczu o godzinie 17:30. Sędzia spotkania będzie Szymon Marciniak.