gf-uDk4-qJ7C-V9RB_anglia-polska-eliminacje-2021-kiedy-i-o-ktorej-ogladac-mecz-664x442-nocrop

Armia Sousy na podbój Wembley!

Cytując klasyka „nadszedł dzień dzisiejszy”, w końcu po tak długim oczekiwaniu, dojdzie do starcia Polaków z Anglikami na słynnym stadionie Wembley. To starcie określa się mianem pojedynku Dawida z Goliatem, tym bardziej, że nie będziemy mogli liczyć na wsparcie z poziomu boiska Roberta Lewandowskiego. Pierwszy gwizdek 3 serii spotkań eliminacyjnych do Mundialu w Katarze wybrzmi o 20:45. Sędzią głównym będzie doświadczony Bjorn Kuipers.

Od prawie pół wieku Wembley kojarzy nam się z początkiem ery „Orłów Górskiego”. To właśnie na tym stadionie cieszyliśmy się z awansu na Mundial, to właśnie ten „zwycięski remis” pozwolił nam uchylić furtkę na międzynarodowe salony i wieczną pamięć w historii polskiej piłki.

Przechodząc z wątków historycznych, do czasów teraźniejszych, to dzisiejsze spotkanie to będzie pierwszym poważnym wyzwaniem, dla podopiecznych Paulo Sousy w czasie tych eliminacji. Tak samo jak dla kadrowiczów Garetha Southgate’a, którzy we wcześniejszych starciach mierzyli się z Albanią i San Marino, co stanowiło rozgrzewkę przed dzisiejszym meczem.

Polacy za to po remisie z Węgrami, pewnie pokonali Andorę, lecz okupili to spotkanie kontuzją Roberta Lewandowskiego. Jest to ogromna strata, biorąc pod uwagę, że to pierwszy mecz od bardzo dawna o punkty, w którym Lewy nie wystąpi. U Anglików można zauważyć brak kontuzjowanego Marcusa Rashforda, Jadona Sancho czy Jordana Hendersona. Więc de facto, do tego meczu oba zespoły nie przystąpią w optymalnych zestawieniach.

W bezpośrednich starciach z „Synami Albionu” wygraliśmy w całej historii tylko raz i tak sztuka udała się dokładnie 48 lat temu. Statystyki nie grają, a liczyć się będzie dyspozycja dniach, jeśli Polacy zostawią serce na boisku, to można pokusić się o jakąś zdobycz punktową. Analogia do tego zwycięskiego remisu sprzed niecałych 50 lat jest jedna. Otóż wtedy z powodu kontuzji wypadł najlepszy napastnik reprezentacji Włodzimierz Lubański, dziś z powodu urazu nie wystąpi Lewandowski, oby to była dobra wróżba i zarazem znak, że niemożliwe nie istnieje oraz, że póki człowiek wierzy, póki piłka w grze wszystko zdarzyć się może. Więc, do boju Polsko, na podbój Wembley!