SLAPIA

Zapowiedź meczu: Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

Śląsk Wrocław w sobotę rozegra ostatni mecz na własnym stadionie w tym sezonie Lotto Ekstraklasy. Przeciwnikiem wrocławskiej drużyny będzie wałczący o utrzymanie Piast Gliwice.

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego nie przegrali na własnym obiekcie od dziesięciu spotkań, są już pewni utrzymania w Lotto Ekstraklasie i to oni wydają się być faworytem tego spotkania. Natomiast drużyna Piastunek coraz bardziej nerwowo musi oglądać się za swoje plecy, od przedostatniego Bruk-Betu i ostatniej Sandecji dzielą ja odpowiednio jeden i dwa punkty. Jeśli Piast nie odniesie zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu, a któryś z wymienionych wcześniej zespołów zgarnie trzy punkty, do ostatniej kolejki będą przystępować z miejsca spadkowego.

Gospodarze do tego spotkania będą przystępować bez kontuzjowanych: Bobana Jovica, Michała Chrapka, Adama Kokoszki, Łukasza Madeja, Mariusza Pawelca oraz Djordje Cotry, do tego grona należy dopisać Michała Chrapka, który podczas celebrowania bramki w ostatnim meczu uszkodził sobie bark i nie zagra do końca sezonu.

Trener Waldemar Fornalik będzie miał do dyspozycji prawie wszystkich zawodników, jedynym nieobecnym jest Tomasz Jodłowiec pauzujący za żółte kartki.