ARKLEC

Zapowiedź meczu: Arka Gdynia – Lech Poznań

W niedzielny wieczór Arka Gdynia podejmie na własnym stadionie ekipę Lecha Poznań. Faworytem spotkania wydaje się być Kolejorz, jednak podopieczni Leszka Ojrzyńskiego w ostatnich sześciu meczach u siebie przegrali zaledwie dwa razy.

Przed tą kolejką obie ekipy dzieliło zaledwie pięć oczek. W pierwszym starciu tego sezonu między Arką, a Lechem górą byli gracze Nenada Bjelicy, którzy mają nadzieję na kolejne zwycięstwo nad ekipą znad morza. Ostatni pojedynek w Gdyni zakończył się wysoką porażką Ojrzyńskiego i spółki – 1:4.

Do tej pory o ligowe punkty oba zespoły mierzyły się ze sobą 35 razy, z czego 13 razy górą byli gracze z Poznania, 12-krotnie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gdynianie, a w 10 bojach miał miejsce remis. Dodatkowym atutem Kolejorza jest fakt, iż nie przegrał on z Arką w lidze od ośmiu meczów. W tych spotkaniach poznańska lokomotywa zwyciężyła cztery razy i cztery razy zremisowała.

Gracze Ojrzyńskiego do niedzielnego meczu przystąpią po ośmiu rozegranych spotkaniach kontrolnych, w których przegrali tylko z Worsklą Połtawa, ulegając tej ekipie 1:2. Arkowcy zanotowali wówczas cztery zwycięstwa i trzy remisy. Z kolei zespół Lecha był na obozie przygotowawczym w tureckim Belek, gdzie rozegrał sześć spotkań, w których odniósł pięć zwycięstw i zaliczył jedną porażkę z HNK Hajduk (0:1).


Trener Kolejorza, Nenad Bjelica nie będzie mógł skorzystać z usług rekonwalescenta Macieja Makuszewskiego oraz pauzującego za kartki Mario Situma. Poza tym wszyscy inni piłkarze są zdrowi oraz gotowi do gry. Nieco inaczej sytuacja wygląda w zespole Arkowców. U Ojrzyńskiego zabraknie kontuzjowanych: Adama Dancha, Rafała Siemaszko, Marcusa Da Silvy, Luki Zarandii i zawieszonego Dawida Sołdeckiego.

Arbitrem niedzielnych zawodów nad morzem będzie sędzia Bartosz Frankowski z Torunia.

Przewidywane składy:

ARKA GDYNIA: Steinbors – Socha, Marcjanik, Helstrup, Warcholak – Kun, Kriwiec, Łukasiewicz, Szwoch, Piesio – Ruben Jurado.

LECH POZNAŃ:
 Burić – Gumny, Janicki, Dilaver, Kostewycz –  Trałka, Gajos, Raduț, Jevtić, Jóźwiak – Gytkjær.