ARKGOR

Zapowiedź meczu: Arka Gdynia – Górnik Zabrze

Dzisiejszą serie spotkań zakończy mecz pomiędzy Arka Gdynia a Górnikiem Zabrze. Obie drużyny po ostatnich kolejkach są w odmiennych nastrojach. Zabrzanie pokazali, że niestraszne im występy w europejskich pucharach natomiast ich dzisiejsi rywale nie potrafili wygrać żadnego z rozegranych spotkań.

Gospodarze nie mogą być zadowoleni z dotychczasowych wyników, w pierwszym meczu przeciwko Wiśle Kraków tylko dzięki niezwykłemu szczęściu nie przegrali meczu, następnie ulegli Koronie Kielce by w ostatniej kolejce podjąć borykająca się z problemami Cracovie, której także nie udało się wyszarpać trzech oczek. Martwic może szczególnie nieskuteczność zawodników z Gdyni, ponieważ do tej pory nie zdołali oni strzelić gola w obecnych rozgrywkach, co gorsza nie stwarzają oni zbyt wielu sytuacji ku temu o czym dosadnie świadczy wspomniany mecz z Wisłą, kiedy podopieczni Zbigniewa Smolki nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę rywala.

Natomiast goście rozpoczęli rozgrywki remisami w dwóch pierwszych ligowych meczach, następnie po nieudanych ostatnich spotkaniach w Lidze Europy postanowili skupić się na naszym ligowym podwórku i pewnie odrobili bramkowa stratę w ostatnim meczu przeciwko Miedzi Legnica. Górnik podobnie jak w poprzednim sezonie dysponuje najmłodszą drużyną w lidze. Grupa niedoświadczonych zawodników wspieranych przez wiekowych Matuszka, Suareza i Angulo może po raz kolejny okazać się jednym z lepszych zespołów obecnych rozgrywek.

Trener Smółka będzie miał duży komfort, jedynym zawodnikiem, którego zabraknie jest Marcus Vinicius.

Marcin Brosz natomiast będzie musiał sobie radzić bez przechodzących rehabilitacje po kontuzjach Wojciecha Hajdy oraz Łukasza Wolsztyńskiego.