KORGOR

Zakończyć ten sezon miłym akcentem

Oba kluby się już utrzymały, oba także nie grają już o nic. Brak presji pozwoli kibicom obejrzeć naprawdę bardzo dobre spotkanie. Zagrać w nim powinni zawodnicy, którzy dotychczas mniej pojawiali się na boisku. Korona Kielce – Górnik Zabrze start o 15:30! 

Dla kibiców Korony ten sezon tak naprawdę mógł się skończyć jesienią. Wiosną drużyna Gino Lettieriego wygrała zaledwie trzy razy i tym samym zaprzepaściła dobry start w rozgrywkach. W Koronie szykuje się latem kolejna wielka rewolucja. Z drużyny odejdą Michał Miśkiewicz, Mathias Hamrol, Ken Kallaste, Joonas Tamm i Elia Soriano. Wciąż niepewna jest przyszłość Bartosza Rymaniaka, który nadal nie przedłużył kontraktu. Ponad to klub ma oferty na sprzedaż Marcina Cebuli, Ivana Marqueza i Vato Arveladze. Pewne natomiast jest to, że drużynę trzeci sezon z rzędu poprowadzi Gino Lettieri. Korona latem chcę sprowadzić napastnika, środkowego pomocnika, środkowego obrońce oraz dwóch bramkarzy – jednym z nich ma być 31. letni Marek Kozioł, który w tym sezonie rozegrał świetny sezon w Sandecji Nowy Sącz.

Po stracie swoich czołowych zawodników latem Górnik miał bardzo słabą jesień. Młodzi zawodnicy nie potrafili udźwignąć presji. Zimą postanowiono sprowadzić kilku doświadczonych zawodników z zagranicy. Wzmocniony Górnik wiosną stał się bardzo niebezpieczny dla każdego rywala. W ataku szalał niesamowity Angulo. Asystę za asystą zaliczał Jimenez. Środkiem pola rządzili Żurkowski, Matras i Gvilia. Marcin Brosz kolejny raz pokazał jak dobrą prace wykonuje. Po podziale tabeli Górnik wygrał trzy spotkania i stało się jasne, że klub z Zabrza za rok też będzie występował w najwyższej polskiej lidze. W dzisiejszym meczu podobnie jak Lettieri, trener Marcin Brosz może pozwolić zagrać zawodnikom rezerwowym.