leg-spo

Zagrajcie Kosmiczny Mecz! Zwycięski mecz!

Zaczęli od 0-6. Potem bywało różnie, ale w ogólnej ocenie już tylko lepiej. Razem z kibicami przeszli w grupie wszystko. Upokorzenie na boisku, doping na zakazie. Brakuje tylko jednego. Zwycięstwa! O to Legia będzie walczyć w ostatniej kolejce – z Sportingiem Lizbona. Na własnym stadionie, przy pełnych trybunach. Stawką awans do pucharowej fazy Ligi Europejskiej.

Przy Łazienkowskiej przeżyli w tym roku piękną, ale i bardzo męczącą przygodę z Ligą Mistrzów. Każdy mecz był lekcją piłkarsko-organizacyjną, bo każde z dotychczasowych pięciu spotkań rozgrywane było w innych warunkach. Patrząc jednak na to wszystko, co działo się z zespołem Mistrza Polski, trzeba przyznać, że na szansę, jaką daje mecz pożegnalny z elitarnymi rozgrywkami, Legia zwyczajnie zasłużyła. Tak jak do tej pory było, tak i tym razem – „zgodnie z tradycją” – Wojskowi mają kilka problemów. W ligowym spotkaniu z Wisłą Płock zabrakło koncentracji, w rezultacie mecz, który miał wzmocnić morale przed pojedynkiem z Portugalczykami, trochę nimi zachwiał. Legia zremisowała wygrany mecz (prowadziła już 2-0, by zremisować po 2). Trener Magiera nadal ma problem z obsadzeniem lewej defensywy. Niedysponowany jest Adam Hlousek. Warianty z Guilhermem, Broziem lub Rzeźniczakiem nie dały na razie dobrej alternatywy. W ataku powinniśmy zobaczyć Szwajcara Prijovicia.

Goście przyjeżdżają w doskonałych nastrojach. Od trzech potyczek nie stracili ani punku, ani bramki. Personalnie zabraknie im dwóch piłkarzy, którzy nie wpływają znacząco na jakość zespołu. Do Warszawy trener Jorge Jesus nie zabrał Joela Campbella i Alana Ruiza. Obu z meczu wyeliminowały kontuzje.

Sporting to murowany faworyt, Sporting musi na wiosnę grać w LE. Legia tylko i aż może tam grać. I byłoby cudownie, gdyby ten sen się ziścił. Dla siebie, dla swoich kibiców, dla wszystkich mających na sercu dobro polskiego futbolu. Legia zagrała już dwa kosmiczne mecze w tej Lidze Mistrzów, niech zagra i trzeci – najlepszy, zwycięski! Niech Liga Europejska będzie piękną nagrodą za wszystkie lekcje i trudy. Trzymamy kciuki!