podsumo

Zagłębie pewnie pokonało Pogoń

Zagłębie Lubin wygrało na własnym terenie z Pogonią Szczecin aż 3:0. Widowisko stało na bardzo wysokim, intensywnym poziomie, a widzowie mogli obejrzeć wiele sytuacji podbramkowych.

Zagłębie dobrze zaczęło mecz. Wysoki pressing i zepchnięcie rywala do defensywy przyniosło oczekiwany skutek i lubinianie zdobyli gola już w szóstej minucie spotkania. Dobre dośrodowanie na bramkę zamienił Martin Nespor. Czech niebawem musiał jednak zejść z murawy z powodu kontuzji, a zmienił go Jakub Świerczok.

To właśnie on zdobył kolejne gole dla Zagłębia. Jeszcze w pierwszej połowie otrzymał celne podanie od Alana Czerwińskiego i zachowując zimną krew w polu karnym pokonał Łukasza Załuskę. Tuż przed przerwą doszło do sporej kontrowersji. Arkadiusz Woźniak strzelił gola, lecz sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Powtórki pokazały jednak, że spalonego nie było, więc bramka powinna zostać uznana.

Druga połowa zaczęła się od huraganowych ataków gości. W znakomitej sytuacji znalazł się Dariusz Formella, jednak w sytuacji „sam na sam” nie trafił w bramkę. Chwilę później szczęścia próbował Kort, którego strzał obronił Polacek. Dobitka Frączczaka została wybita z linii bramkowej przed defensora Zagłębia. W polu karnym lubinian także doszło do spornej sytuacji. Piłkarz Pogoni starł się z Jakubem Świerczokiem, ale gwizdek arbitra milczał. W doliczonym czasie gry Świerczok dobił gości. Piłkarz minął Sebastiana Rudola i pewnie strzelił na bramkę obok bezradnego golkipera, ustalając tym samym wynik spotkania.

Na wyróżnienie zasługuje także postać Filipa Starzyńskiego. Dobry mecz na pewno nie umknął uwadze selekcjonera Nawałki.

5 sierpnia 2017, 18:00 – Lubin
Zagłębie Lubin 3:0 Pogoń Szczecin
Martin Nešpor 6, Jakub Świerczok 33, 90

Zagłębie: 1. Martin Polaček – 33. Ľubomír Guldan, 2. Bartosz Kopacz, 5. Jarosław Jach – 44. Alan Czerwiński, 20. Jarosław Kubicki, 18. Filip Starzyński (87, 14. Łukasz Janoszka), 19. Filip Jagiełło (67, 24. Jakub Tosik), 23. Daniel Dziwniel – 13. Martin Nešpor (25, 70. Jakub Świerczok), 9. Arkadiusz Woźniak.

Pogoń: 1. Łukasz Załuska – 2. Cornel Râpă, 21. Sebastian Rudol, 25. Lasza Dwali, 77. Ricardo Nunes – 71. Dariusz Formella, 20. Tomasz Hołota (46, 4. Jakub Piotrowski), 14. Kamil Drygas (81, 29. Marcin Listkowski), 6. Rafał Murawski (46, 10. Dawid Kort), 7. Ádám Gyurcsó – 9. Adam Frączczak.

Żółte kartki: Woźniak, Kopacz – Rudol, Râpă.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).
Widzowie: 6089.