statystyki legia sosnowiec

Wymęczone zwycięstwo Legii

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Legia Warszawa pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:1. Dłuższymi chwilami mecz był nudny, ale to co najważniejsze dla gospodarzy to ich zwycięstwo, goście mimo chwilami niezłej gry nie wywieźli ze stolicy choćby punktu.

Przez pierwsze kilkanaście minut nie było żadnych sytuacji podbramkowych, a gra toczyła się głównie na połowie beniaminka z Sosnowca. Dopiero w 18 minucie groźny strzał oddał Carlitos, ale piłka tylko obiła poprzeczkę bramki. Na pierwszego gola w tym meczu kibice musieli czekać do 39 minuty , kiedy to Artur Jędrzejczyk strzałem z głowy po rzucie rożnym wyprowadził Legionistów na prowadzenie. Gospodarze schodzili na przerwę z zasłużonym prowadzeniem, co nie oznacza, że zagrali dobrą połowę. Początek drugiej połowy to lekka przewaga optyczna gości i dłuższe przebywanie na połowie gospodarzy. Ich trud został wynagrodzony w 54 minucie, kiedy to swoją trzecią bramkę w sezonie strzelił Konrad Wrzesiński. Kiedy nawet przez chwilę wydawało się, że to Zagłębie jest bliższe wyjścia na prowadzenie bardzo dobre podanie dostał Carlitos i w sytuacji sam na sam strzelił w słupek, ale jego dobitka dała prowadzenie Legii i w konsekwencji zwycięstwo. W następnej kolejce gospodarze podejmą przed własną publicznością Wisłę Płock, natomiast Zagłębie w ostatnim meczu 6.kolejki podejmie w Sosnowcu zespół Śląska Wrocław.