KORSOS

Wygrać i zrobić skok w tabeli

W ostatnim meczu 9. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce zagra z Zagłębiem Sosnowiec. Dla obu ekip będzie to bardzo ważny mecz. Gospodarze mogą wyprzedzić Lecha i zbliżyć się na cztery punkty do lidera. Goście natomiast wydostać się ze strefy spadkowej.

 

Korona Kielce mimo przed sezonowych przewidywań całkiem nieźle rozpoczęła nowy sezon Lotto Ekstraklasy. Kielczanie po ośmiu kolejkach zgromadzili 12 oczek i zajmują oni aktualnie 8. miejsce w lidze. Ta pozycja może ulec poprawie, jeśli Korona dziś wygra. Podopieczni Gino Lettieriego mogą wyprzedzić poznańskiego Lecha i wskoczyć na 7. miejsce w tabeli, tracąc tylko cztery punkty do prowadzącej Jagiellonii. W Kielcach bardzo liczą na zwycięstwo i przełamanie się. Dwa ostatnie mecze to porażka z Lechią w Gdańsku i tylko remis z Pogonią w Szczecinie. Rywal do przełamania idealny? Chcemy wrócić na zwycięską ścieżkę. Wiemy, jaki jest bilans Zagłębia na wyjeździe – 3 porażki i remis. Jeszcze nie zwyciężyli, więc nie wyobrażam sobie, abyśmy stracili teraz punkty. Mają pewne problemy z przystosowaniem się do Ekstraklasy. Może zespół rośnie w siłę, ale na pewno nie urośnie tutaj w Kielcach – twierdzi przed spotkaniem Maciej Górski.

 

Zagłębie aktualnie wyprzedza tylko Cracovię. Bilans? Jedno zwycięstwo, trzy remisy i cztery porażki. Łącznie daję to podopiecznym trenera Dudka 6. punktów. Pozytywną informacją dla fanów Zagłębia może być fakt, że ich ulubieńcy nie przegrali już od trzech kolejek, a w dodatku zwycięstwo w Kielcach pozwoli im uciec ze strefy spadkowej. O triumf nie będzie jednak łatwo. Beniaminek z Sosnowca w tym sezonie nie wygrał jeszcze meczu na wyjeździe. W meczu z Koroną pokazać będzie się chciał bardzo Tomasz Nowak. Zawodnik ten występował w barwach złocisto-krwistych w latach 2007-2010.

Bilans spotkań Korony z Zagłębiem:
4 – wygrane Korony
1 – remis
1 – wygrana Zagłębia.

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec
Gdzie: Kolporter Arena w Kielcach
Godzina: 18:00
Transmisja: Eurosport 2
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski z Warszawy