WISLEG

Wyblakły klasyk. Wisła Kraków – Legia Warszawa

W ostatnim sobotnim meczu 13. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa, Wisła Kraków zmierzy się na własnym stadionie z Legią Warszawa. Gospodarze będą chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego szkoleniowca, Petera Hyballi, lecz zadanie będzie niezwykle trudne. Początek meczu o 20.00.

Przed laty mecze pomiędzy tymi drużynami elektryzowały całą piłkarską Polskę, gdyż wynik często decydował o zdobyciu mistrzowskiego tytułu. Po paru chudych latach Wisły Kraków, te spotkania mają mniejszą wagę w walce o tytuł, lecz dla kibiców obu ekip jest to nadal mocno prestiżowa potyczka. Lider ekstraklasy w ostatnich pięciu meczach zanotował 4 zwycięstwa i remis. Wiślacy zaczęli sezon w fatalnym stylu i w końcu podziękowano trenerowi Arturowi Skowronkowi. Nowym szkoleniowcem Wisły Kraków został Peter Hyballa, który ma za zadanie poprawić wyniki krakowian. Można śmiało stwierdzić że został rzucony na głęboką wodę, gdyż na starcie swojej przygody ma ciężkich rywali. Mecz derbowy z Cracovią zremisowany 1:1, Spotkanie z mistrzem kraju Legią i zakończenie rundy z wicemistrzem Lechem Poznań.

Czy Legia pójdzie za ciosem i umocni się na pozycji lidera ekstraklasy? Czy Peter Hyballa po zaledwie tygodniu przygotowań z nową drużyną sprawi niespodziankę i urwie niezwykle cenne punkty w walce o pierwszą ósemkę? Przekonamy się już wieczorem.