7

Wraca ratować Ekstraklasę? Kosecki znów zagra w Polsce

Choć przed okienkiem Michał Probierz zapowiadał, że nie przeprowadzi ani jednego transferu i postawi na młodych z akademii, to życie potoczyło się inaczej. Kontrakt z Cracovią podpisał dzisiaj Jakub Kosecki.

5-krotny reprezentant kraju był dotąd kojarzony z Legią Warszawa i słynnym zdaniem o obrażaniu „naszej pani”. Do stycznia tego roku był zawodnikiem  Adana Demirsporu, gdzie trafił ze Śląska Wrocław. W tym sezonie jednak praktycznie nie grał i na drugim poziomie rozgrywkowym w Turcji uzbierał jedynie 220 minut. W momencie wyjazdu za granicę nie krył, że wybiera tą opcję dla pieniędzy. Czy jednak po zarobieniu kwoty, o której mówił, będzie w stanie zapewnić odpowiedni poziom sportowy?

Pasy zajmują obecnie 14 miejsce mając 3 punkty przewagi nad ostatnią Stalą Mielec (podopieczni Ojrzyńskiego mają jedno spotkanie zaległe) i wyprzedzając Podbeskidzie o jedną oczko. Patrząc jednak na ich grę, próżno szukać popraw sytuacji i jak widać w klubie też to dostrzegają. Stąd zapewne ten transfer, bo na skrzydłach jest dosyć mizernie, a oprócz wytransferowanego już Wdowiaka nie ma raczej żadnego młodego Polaka gwarantującego odpowiednią jakość. Pytanie czy Kosecki będzie w stanie unieść na sobie odpowiedzialność i poprowadzić drużynę do bezpiecznego utrzymania.