statystykilks

Wisła wygrywa i zapewnia sobie utrzymanie

Wisła Kraków pokonała na wyjeździe ŁKS Łódź 2:1 co pozwoliło uwzględniając remis Korony z Arką zapewnić sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Dwie bramki dla gości strzelił Alon Turgeman, natomiast dla gospodarzy gola strzelił Pirulo.

Gospodarze dość niespodziewanie szybko wyszli na prowadzenie. Pirulo wbiegł w szesnastkę minął Sadloka, który nie zdążył zablokować jego strzału i uderzeniem po ziemi przy dalszym słupku wyprowadził ŁKS na prowadzenie. Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, ale w końcówce pierwszej części gry kolejny fatalny błąd w tym sezonie zaliczył ŁKS. Grzesik długo zastanawiał się do kogo podać piłkę z autu. Jego wyrzut z za linii bocznej przejął Chuca, prostopadle podał do Turgemana, który w sytuacji sam na sam minął Malarza i z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki. Do przerwy w Łodzi było 1:1. W przerwie Wisła dokonała zmiany, za Chucę wszedł wracający po kontuzji Wojtkowski. W 50. minucie sędzia podyktował rzut karny dla „Białej Gwiazdy”. Bardzo nieodpowiedzialnie zachował się Sobociński, który popchnął w polu karnym Turgemana. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnie ją wykorzystał zaliczając dublet w tym spotkaniu. W 63. minucie sędzia odgwizdał drugi rzut karny dla Wisły. Rozwandowicz faulował w polu karnym Niepsuja. Do jedenastki podszedł tym razem Boguski i jego uderzenie obronił Malarz. W 75. minucie dobry strzał z rzutu wolnego oddał Trąbka, jednak jego strzał przeleciał tuż nad poprzeczką bramki Lisa. W 88. minucie Boguski miał kolejną szansę na zdobycie bramki, jednak w sytuacji sam na sam znów górą okazał się Malarz. Wynik do końca nie uległ zmianie i ŁKS zaliczył 6 porażkę z rzędu, natomiast Wisła 3 zwycięstwo z rzędu.