statystykiwis

Wisła remisuje z Koroną, kontrowersyjna czerwona kartka

Wisła Kraków zremisowała z Koroną Kielce 1:1 w ostatnim sobotnim meczu 35. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramkę dla gospodarzy strzelił Alon Turgeman, a dla gości Daniel Szelągowski.

Wisła bardzo dobrze weszła w to spotkanie, od początku stosowała wysoki pressing i widać było, że „Biała gwiazda” jest bardzo zmotywowana żeby zwyciężyć. W 7. minucie ładnie lewą stroną przedarł się Sadlok, który idealnie dośrodkował do niepilnowanego Turgemana, a Izraelczyk pewnym strzałem głową wyprowadził Wisłę na prowadzenie. W 18. minucie napastnik Wisły mógł strzelić drugą bramkę. Tzimopoulos faulował w polu karnym Boguskiego, ale tym razem Turgeman uderzył źle i bez problemu karnego obronił Kozioł. To był początek problemów Wisły w tym spotkaniu. W 30. minucie bardzo kontrowersyjną czerwoną kartkę dostał Hołownia za kopnięcie Szymusika i cztery minuty później było już 1:1, świetne płaskie podanie po ziemi przeciął Szymusik i nie dał szans Lisowi. Genialny strzał w sowim stylu z dystansu pod koniec pierwszej połowy oddał jeszcze Forsell, ale jego uderzenie trafiło w spojenie bramki Lisa. Do przerwy było 1:1. Druga połowa obfitowała w żółte kartki, Wisła była trochę cofnięta, pamiętając, że gra w 10 i, że zbytnie otwarcie się może skutkować groźną kontrą nieźle dziś dysponowanej Korony. Mecz mimo kilku niezłych szans gości w drugiej połowie zakończył się wynikiem 1:1. Było to spotkanie, w którym oglądaliśmy dużo żółtych kartek i kilka kontrowersyjnych decyzji sędziego. Podopieczni Artura Skowronka zajmują po tym meczu 13 miejsce w tabeli, natomiast Kielczanie plasują się na 15 pozycji.