wisark statystyki

Wisła przegrywa 7 mecz z rzędu w lidze

Wisła Kraków mimo lepszej gry niż w ostatnich meczach przegrała przed własna publicznością z Arką Gdynia 0:1 w ostatnim sobotnim meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramkę dla gości strzelił Maciej Jankowski.

Mecz był dość ciekawy, szczególnie w pierwszej połowie. Obie drużyny stworzyły sobie kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Wisła miała dwie świetne sytuacje do zdobycia gola, ale raz w sytuacji sam na sam strzał Brożka obronił Steinbors, a w innej sytuacji po bardzo dobrym przyjęciu napastnika Wisły jego uderzenie z kilku metrów zablokował Zbozień. W tej samej akcji co pierwszą swoją sytuację zmarnował Brożek, na prowadzenie ” Białą Gwiazdę” mógł wyprowadzić Jean Carlos, ale najpierw skiksował, a potem uderzył nad poprzeczką. Trochę więcej sytuacji w meczu stworzyli goście. W pierwszej połowie bardzo dobry strzał z dystansu oddał Vejinović piłka odbiła się od poprzeczki, ale całym obwodem nie przekroczyła linii bramkowej. Goście strzelili w tym spotkaniu 3 bramki, ale dwie z nich nie zostało uznane ze względu na to, że zawodnicy Arki znajdowali się na pozycji spalonej. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył były Wiślak Maciej Jankowski, który strzałem głową pokonał Michała Buchalika. Wisła spadła na przedostatnie miejsce w tabeli, natomiast Arka opuściła strefę spadkową. Po przerwie reprezentacyjnej Wisła zmierzy się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, natomiast Arka pojedzie do Białegostoku na mecz z Jagiellonią.