statystykizag

Wisła Kraków w grupie spadkowej

Zagłębie Lubin, które już wcześniej miało zapewniony awans do górnej 8 pokonało Wisłę Kraków przed własną publicznością 3:1. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Patryk Tuszyński, natomiast jedną Filip Jagiełło. Honorową bramkę dla Wisły strzelił Jakub Błaszczykowski.

Zagłębie wyszło na prowadzenie dość szybko, bo już w pierwszym kwadransie spotkania. W 14. minucie na prowadzenie Zagłębie wyprowadził aktywny od początku spotkania Patryk Tuszyński. W 27. minucie było już 2:0 dla Lubinian. Świetny kontratak wyprowadzili Starzyński z Boharem, piłka została dograna do Jagiełły , który oddał strzał. Futbolówka odbiła się od ręki, próbującego ratować sytuację Peszki i wpadła do bramki. Chwilę później mogła wpaść bramka kontaktowa dla Wisły, ale strzał Drzazgi z pola karnego został zablokowany. W 45. minucie mogło być 3:0. Dośrodkowywał Starzyński, piękny strzał z powietrza oddał Pawłowski i piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Dobijał Balić, ale sędzia uznał, że znajdował się na pozycji spalonej i bramka dla Zagłębia nie została uznana. Do przerwy było 2:0 dla Zagłębia. Wisła szybko strzeliła bramkę kontaktową po przerwie. Pięknym dryblingiem popisał się Savicević. Zagrał długą piłkę na dalszy słupek i z najbliższej odległości piłkę do siatki głową skierował Jakub Błaszczykowski. Wiślacy po zdobyciu bramki przejęli inicjatywę, ale mieli problem żeby stworzyć dobrą sytuacje, albo brakowało dokładności, albo lepszej decyzji w polu karnym. W 76. minucie Zagłębie zdobyło 3 bramkę. Strzał oddał Pawłowski, piłkę odbił Lis i z najbliższej odległości do siatki wpakował ją Tuszyński, zaliczając dublet w tym spotkaniu. Spotkanie skończyło się wynikiem 3:1 dla Zagłębia, co oznacza, że Wisła zagra w grupie spadkowej.