Kibice Wisła Kraków

Wisła Kraków ma już sponsora głównego? Wiemy o kogo może chodzić!

Wisła Kraków w tym okienku transferowym zaimponowała już wielu kibicom naszej Ekstraklasy. Biała Gwiazda rozbłysnęła na nowo pełnią swojej jasności, a to wszystko zaledwie kilka miesięcy po największym kryzysie w ostatnich kilku dekadach. Teraz wydaje się, że to między innymi dzięki umowie z nowym sponsorem.

Zacznijmy od początku. Co takiego dokonały władze klubu, że tak wiele osób pozytywnie spogląda na przyszłość krakowskiej drużyny?

A) Pierwszy krok to zmiana trenera. Duet Sobolewski – Kmiecik zastąpił niezbyt znany nawet w swojej ojczyźnie Hiszpan, Kiko Ramirez. Początkowe głosy wątpliwości, a nawet krytyki ze strony kibiców powoli ustępują po jak się wydaje udanym okresie przygotowań Wisły na zgrupowaniu w Turcji gdzie w sparingach krakowianie pokonali MSK Żiline (2:1), a także Steue Bukareszt (4:3).

B) Kilka naprawdę jakościowych jak na poziom naszej ligi transferów. Pierwszym, który podpisał umowę z Białą Gwiazdą był Chorwat Zoran Arsenić (kontrakt od nowego sezonu), następnie do drużyny dołączyli Ivan Gonzalez, Wojciech Słomka, Jakub Bartkowski, Pol Llonch, Semir Stilić, Hugo Videmont oraz Matija Spicić, a możliwe, że do tego grona dołączy jeszcze młodzieżowy reprezentant Kolumbii, Ever Valencia.

C) Zakup nowego autokaru, którym na mecze podróżować będą zawodnicy i sztab szkoleniowy.

Teraz należy postawić sobie pytanie skąd na to wszystko włodarze Wisły wzięli pieniądze skoro przecież jeszcze kilka miesięcy temu klub stał na granicy upadku i bardzo realne było rozpoczęcie nowych rozgrywek na poziomie IV ligi?

Kilka dni temu na portalach społecznościowych Biała Gwiazda opublikowała filmik konkursowy dla posiadaczy karnetów, w którym to Patryk Małecki stawia przed kibicami zadanie opisania z największą możliwą ilością szczegółów jego pierwszy mecz dla Białej Gwiazdy. Niby nic szczególnego prawda? Więc idziemy dalej…

Następny filmik na klubowym koncie youtube. Widzimy na nim Manuela Junco – członka zarządu i wiceprezesa ds. sportowych, który jeszcze poprawia krawat i rusza w drogę przez pomieszczenia klubowe stadionu przy ulicy Reymonta. Dokąd zmierza? Bardzo możliwe, że do sali konferencyjnej. Filmik został wrzucony już po nagraniu konferencji prasowej z udziałem Videmonta i Spacicia, a więc wszyscy zakontraktowani piłkarze zostali już przedstawieni… Film zatytuowany jest „Brakuje tylko Ciebie [TRAILER]”. Czy może wynikać z niego stwierdzenie typu „mamy nowych piłkarzy, trenera, mamy też nowego sponsora teraz kibicu czekamy tylko na Ciebie na stadionie”? Według mnie wszystko pasuje. Chociaż ktoś może zarzucić, że przecież Manuel Junco to osoba do spraw sportowych, ale co sam Junco mówi o swojej roli w Wiśle? W wywiadzie dla WP Sportowe Fakty:

Manuel Junco: W klubie piłkarskim tak już jest. Pracuję nie tylko nad transferami. Zajmuję się sprawami codziennymi: oglądaniem meczów, kontaktem z pierwszą drużyną i koordynowaniem… wszystkiego.

Wróćmy jeszcze do zagadki Patryka Małeckiego. Jego pierwsze spotkanie w pierwszej drużynie Białej Gwiazdy miało miejsce w sezonie 2006/07. Wydaje się, że tu dochodzimy do sedna rozwiązania ZAGADKI stworzonej przez Wisłę Kraków. Otóż kto wówczas był sponsorem głównym Wisły? Odpowiedź brzmi Kompania Piwowarska, a na koszulkach Białej Gwiazdy w latach 2005-2007 widniało logo piwa Tyskie…

Czy na łamach Tylko Ekstraklasy złamaliśmy wiślacką Enigmę, krakowski kod Małeckiego? O tym przekonamy się już wkrótce!

Małecki

źródło: 90minut.pl