statystykilegrcz

Wicelider goni lidera. Legia Warszawa – Raków Częstochowa 2:0

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Raków Częstochowa 2:0 po bramkach Luquinhasa i Pekharta. Zwycięstwo podopiecznych Czesława Michniewicza umacnia ich na pozycji wicelidera ze stratą 2 punktów do Pogoni Szczecin. Natomiast dla Rakowa jest to druga porażka z rzędu i ze stratą 6-ciu punktów do lidera zajmują 3. miejsce.

To spotkanie jeszcze przed rozpoczęciem było określane jako hit 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa, gdyż miały zmierzyć się w nim drużyny z drugiego i trzeciego miejsca. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, iż obydwie ekipy przegrały swoje mecze w poprzedniej kolejce, więc presja była tym większa, że ewentualna przegrana znacznie oddala od tytułu mistrzowskiego. Od początku spotkania to Legia próbowała prowadzić grę, lecz szczerze powiedziawszy dominacja to nie była. 29. minuta meczu przyniosła bramkę dla Legii. Paweł Wszołek rozpoczął akcję na prawym skrzydle, podał precyzyjnie do Luquinhasa, a ten wpakował piłkę do siatki. W pierwszej połowie oglądaliśmy jeszcze groźne uderzenie Martinsa i udaną interwencje bramkarza Rakowa, oraz próbę Tudora w której świetnym refleksem popisał się Artur Boruc.

W drugiej połowie Raków próbował odwrócić losy meczu, lecz bezskutecznie. W 61. minucie po faulu Tudora na Mladenoviciu został podyktowany rzut karny dla Legii, którego pewnie wykorzystał Tomas Pekhart. Generalnie mecz bez fajerwerków. Legia mimo kłopotów kadrowych pokonała słaby Raków, który nie przypomina dobrze grającej w ofensywie drużyny z jesieni. Zobaczymy co obydwie drużyny będą pokazywać w następnych kolejkach i czy będą potrafiły zagrozić Pogoni Szczecin w walce o tytuł mistrzowski.