statystyki PODWAR

Warta wygrywa na wyjeździe

Warta rzutem na taśmę wygrała w Bielsku-Białej z Podbeskidziem. Poznaniacy zdobyli bramkę w końcówce meczu i wygrali 2:1. Bramki padały w drugiej połowie, ale to Podbeskidzie przeważało w tym spotkaniu.

Pierwsza połowa tego spotkana była wyjątkowo nudna, widzieliśmy dużo nieskładnych akcji pomiędzy beniaminkami, na szczęście piłkarze postanowili zostawić to co dobre drugą połowę. W pierwszej części gry można było wyróżnić tylko jedną dobrą okazję Laskowskiego na początku meczu, poza tym nie widzieliśmy zbyt wiele groźniejszych sytuacji.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Piłkarze Warty ruszyli do ataku i w 48. minucie udało im się zdobyć bramkę. Akcję lewą stroną boiska przeprowadził Kuzdra, który zagrał wzdłuż linii bramkowej. Tą z pierwszej piłki uderzył Kuzimski i otworzył wynik spotkania. Leszczyński był bliski obronienia tej, jednak futbolówka prześlizgnęła się po jego rękach do bramki rywali.

Gospodarze ruszyli z animuszem do odrabiania strat. Dziesięć minut później Podbeskidzie wyrównało. Sierpina zdecydował się na strzał zza pola karnego, Bielica zdołał sparować piłkę, lecz był bezradny wobec dobitki. Sitek wykazał się instynktem napastnika, doskonale odnalazł się w polu karnym i wbił piłkę do bramki.

Podbeskidzie atakowało, jednak miało problem wyjściem na prowadzenie. Swoją okazję miał Kamil Biliński, jednak trafił w poprzeczkę po dośrodkowaniu. Swojej okazji nie wykorzystał także Modelski, który uderzył z okolic 25. metra. Dobrą interwencją popisał się Bielica.

Niewykorzystane okazje zemściły się w końcówce meczu. W 86. minucie Trałka dośrodkował piłkę w pole karne po rzucie rożnym. Laskowski zdołał ją trącić i finalnie piłka znalazła się pod nogami Kupczaka, który pewnym uderzeniem umieścił ją w bramce.