statystykiwarzag

Warta skromnie pokonuje Zagłębie

W spotkaniu w ramach 17 kolejki PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań pokonała skromnie w Grodzisku Wielkopolskim Zagłębie Lubin 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił doświadczony Łukasz Trałka.

Obie drużyny chciały w tym spotkaniu powetować sobie porażkę w Pucharze Polski. Zwłaszcza Zagłębie chciało przełamać niekorzystny impas. Bowiem w tym roku w dwóch meczach zdobyli ledwie punkt, nie strzelając bramki, potem ulegli po karnych w mizernym stylu z drugoligową Chojniczanką. Mecz z Wartą miał być swoistym przełamaniem i początek wskazywał, że może to być dobry mecz Miedziowych. Najlepszą okazję w pierwszej połowie miał Patryk Szysz, wykorzystując dobre podanie Żubrowskiego stanął przed szansą na bramkę, jednak Adrian Lis mimo początkowo nienajlepszego ustawienia, zdołał odbić piłkę na korner. W pierwszej części nie mieliśmy zbyt szybkiej gry, groźnych akcji i drużyny do szatni udały się bez bramek na koncie.

Druga odsłona zaczęła się od niefrasobliwości ekipy gospodarzy, co w konsekwencji fatalnego błędu była szansa na bramkę Macieja Żurawskiego,  jednak strzelił zbyt lekko i czytelnie by zaskoczyć Dominika Hładuna. Niespełna pięć minut później groźną sytuację miał Grzesik, ale i tym razem wyciągnięty jak struna golkiper gości zapobiegł utracie bramki. Przez kolejne dwa niespełna kwadranse zarówno jedna jak i druga strona próbowały przechylić szalę na swoją korzyść, jednak ze średnim efektem. Decydujący dla losów meczu cios Warta wyprowadziła w 75 minucie. Po wrzutce z lewej flanki Michała Jakóbowskiego piłkę do bramki skierował pięknym strzałem Łukasz Trałka, ustalając w ostatecznym rozrachunku wynik spotkania na 1:0. Gdyby nie genialna interwencja Dominika Hładuna mogło by się skończyć 2:0, jak nie wyżej. Bramkarz jest jedynym pozytywnym elementem Miedziowych w tym roku. Warta tym zwycięstwem wyprzedziła Lecha i piastuje teraz 11 miejsce, natomiast goście nie drgnęli z ósmej lokaty. W następnej kolejce rywalem Warty będzie Piast, a Zagłębia czeka ciężka przeprawa z Rakowem.