statystykiwarpod

Warta na fali, Podbeskidzie grzęźnie na dnie.

W pierwszym niedzielnym meczu 22. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa Warta Poznań pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 po bramkach Baku i Kuzdry. Zieloni są coraz bliżej utrzymania w Ekstraklasie natomiast sytuacja Górali robi się coraz bardziej dramatyczna.

Najlepszym podsumowaniem pierwszej połowy tego spotkania będzie po prostu powiedzieć, że się odbyła. Dużo walki w środku pola z której niewiele wynikało. W przerwie meczu zawodnik Warty Maciej Żurawski powiedział, że w przerwie trzeba będzie zastanowić się nad korektami w taktyce. Jak pokazała druga połowa spotkania, nagroda dla najlepszego trenera lutego powędrowała nie bez przyczyny. Po zmianie stron Zieloni wykorzystali swoje sytuacje do absolutnego maksimum. Dwa celne strzały zamienione na dwa gole. Łukasz Trałka po raz kolejny pokazał, że jest absolutnie niezastąpiony w ekipie Piotra Tworka. Bramka na 1:0 to praktycznie jego zasługa, gdyż uderzał na bramkę a jego strzał dosłownie musnął Baku i to jemu zapisano bramkę. Na 2:0 podwyższył Kuzdra w 90. minucie meczu.

Do końca sezonu pozostało 8 kolejek. Warta ma 11 punktów przewagi nad strefą spadkową co sprawia, że z taką grą o utrzymanie mogą być już spokojni. Podbeskidzie natomiast musi poświęcić przerwę reprezentacyjną na znaczącą poprawę gry jeśli nie chcą być jedyną ekipą w tym sezonie która spadnie z ekstraklasy.