GORLEC

Walka o powrót do czołówki. Górnik Zabrze – Lech Poznań

W ostatnim, sobotnim meczu 15. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa Górnik Zabrze zagra z Lechem Poznań. Gospodarze chcą pozostać w czołówce ligi, natomiast goście muszą gonić resztę stawki, aby w przyszłym sezonie znów zagrać w europejskich pucharach.

Górnik Zabrze praktycznie bez zmian kadrowych przystępuje do gry w rundzie wiosennej. Jedną zmianą kadrową jest tylko odejście Łukasza Wolsztyńskiego. 23 punkty zgromadzone jesienią pozwoliły na zajęcie 5-ego miejsca. Świetny początek sezonu sprawił, iż zabrzanie byli przez chwilę liderami ekstraklasy. Niestety krótka ławka i inne problemy sprawiły, że świetna passa się skończyła.
Lech Poznań miał znacznie ciekawszą jesień. Świetna, ofensywna gra w eliminacjach Ligi Europy sprawiła, iż Kolejorz zagrał w fazie grupowej europejskich rozgrywek po kilku latach. Im dłużej trwały rozgrywki, tym ekipa Dariusza Żurawia wyglądała coraz bardziej blado. Brak wartościowych zawodników sprawił, że w lidze i Europie grał praktycznie ten sam skład. Efekt ? Zaledwie 10. miejsce w lidze i 17 punktów, oraz odpadnięcie z Ligi Europy po fazie grupowej. Jeśli Lech chce zagrać w przyszłym sezonie musi nadrabiać straty. 11. punktów do podium to na ten moment duża strata i nie ma już miejsca na błędy.
Jak obydwie drużyny przepracowały okres przygotowawczy ? Jaki wpływ na Lecha będzie miało odejście Jakuba Modera ? Co pokażą nowi zawodnicy. Pierwsze odpowiedzi dostaniemy już dziś od 20.00.