Walczące o utrzymanie Zagłębie podejmie walczącą o zwycięstwo w grupie spadkowej Wisłę

Zagłębie Sosnowiec podejmie przed własną publicznością Wisłę Kraków. Gospodarze są w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ do będącego przed tą kolejką 14 w tabeli Śląska tracą aż 6 punktów. Brak zwycięstwa w dzisiejszym meczu z Wisłą praktycznie zakończyłby marzenia Zagłębia o utrzymaniu. Wiślacy mają praktycznie pewne utrzymanie.

Gospodarze przystępują do tego arcyważnego spotkania po remisie 2:2 z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, Miedzią Legnica. Dwie bramki dla beniaminka z Sosnowca zdobył Vamara Sanogo, na którego w Sosnowcu bardzo liczą. Dla kibiców gospodarzy na pewno bardzo niepokojący jest fakt, że podopieczni Valdasa Ivanauskasa nie wygrali od 3 spotkań, ale ich ostatnie zwycięstwo to wygrana własnie nad ekipą „Białej Gwiazdy”, które miała wpływ na brak awansu  Wisły do górnej ósemki. Valdas Ivanauskas w meczu z Wisłą nie będzie mógł skorzystać z Bartłomieja Babiarza, który jest kontuzjowany.

Wiślacy do tego spotkania przystępują po porażce z Wisłą Płock 2:3, mimo prowadzenia 2:0, trzeba jednak zaznaczyć, że duży wpływ na wynik meczu miała kontrowersyjna czerwona kartka dla Łukasza Burligi. Wiślacy utracili prowadzenie w grupie spadkowej na rzecz Korony. Mimo praktycznie pewnego utrzymania Wiślacy na pewno podejdą do tego spotkania w pełni zmobilizowani. Zagrają jednak w eksperymentalnym składzie i osłabieni, ponieważ, że względu na kontuzje nie wystąpią: Jakub Błaszczykowski, Vukan Savicević, Marcin Wasilewski, Michał Buchalik, Lukas Klemenz, Jakub Bartosz, Kamil Wojtkowski, za czerwoną kartkę pauzuje Łukasz Burliga. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ Vullneta Bashy.

Sędzią spotkania będzie Krzysztof Jakubik.