WISPIA

Walcząca o 8 Wisła podejmie będący na 3 miejscu Piast.

W drugim sobotnim meczu 29.kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków podejmie przed własną publicznością Piast Gliwice. Oba zespoły dzieli w tabeli 8 punktów.

Dla Wisły Kraków jest to arcyważne spotkanie w kontekście pierwszej 8. Ewentualne zwycięstwo podopiecznych Macieja Stolarczyka bardzo przybliży Wisłę do grania w grupie mistrzowskiej po rundzie zasadniczej, a nawet przy korzystnym ułożeniu innych meczów może już zapewnić awans do górnej 8. Wiślacy w poprzedniej kolejce ulegli na wyjeździe 3:4 Zagłębiu Sosnowiec po szalonym meczu. Ofensywa Wisły spisywała się naprawdę dobrze, jedyne do czego można się przyczepić to do skuteczności, natomiast obrona „Białej Gwiazdy” spisywała się bardzo źle. Powodem tego może być absencja w tamtym spotkaniu Marcina Wasilewskiego, ale jak wiemy Wiślacy będą musieli radzić sobie bez niego do końca sezonu. W meczu z Zagłębiem nie zagrał tez Jakub Błaszczykowski, ale na mecz z Piastem powinien być gotowy. W meczu z podopiecznymi Waldemara Fornalika Wisła będzie musiała sobie radzić bez pauzującego za żółte kartki Łukasza Burligę i kontuzjowanych: Michała Buchalika, Jakuba Bartosza i Marcina Wasilewskiego.

Piast do potyczki z Wisłą podchodzi z pewnym miejscem w czołowej 8. Podopieczni Waldemara Fornalika z dorobkiem 49 punktów plasują się na bardzo wysokim 3 miejscu w tabeli. W poprzedniej kolejce Piast wygrał przed własną publicznością z Wisłą Płock 1:0. Trzeba wspomnieć o świetnej serii jaką ostatnio zanotowali piłkarze Piasta wygrywając 6 z 7 ostatnich meczów przegrywając tylko z liderem, Lechią Gdańsk. W świetnej formie znajduje się ostatnio Piotr Parzyszek, którego gol w poprzedniej kolejce zapewnił zwycięstwo Piastowi. Do gry w poprzedniej kolejce wrócił także Joel Valencia, więc Waldemar Fornalik w meczu z Wisłą nie będzie mógł skorzystać tylko z Alexandra Sedlara.

Sędzią spotkania będzie Szymon Marciniak z Płocka.