zapowiedzipuchary

Uratować honor i awansować do fazy grupowej !

Niewątpliwie dzisiejszy mecz może być meczem, który ratuje posadę trenerowi mistrza Polski Jackowi Magierze. Legia nie zachwyca, ale cel przed dwumeczem był jeden. Awans do fazy grupowej!!! Gdy cel nie zostanie spełniony właściciel Legii, może zastanowić się nad zmianą szkoleniowca.– Nie wyobrażam sobie, że nie awansujemy do fazy grupowej Ligi Europy – mówi prezes Dariusz Mioduski. Dziś o 19 w Mołdawii mecz rewanżowy pomiędzy Legią Warszawa a Sheriffem Tyraspol.

 

 

Po pierwszym meczu z mistrzem Mołdawii Sheriffem Tyraspol,a przed rewanżem to on jest w lepszej sytuacji. Trzeba przyznać, że samo spotkanie nie stało na najwyższym poziomie sportowym. Legioniści długo męczyli się z rywalem. Ich akcje nie przynosiły oczekiwanego skutku, Mołdawianie grali mądrze w obronie i nie pozwalali podopiecznym Jacka Magiery rozwinąć skrzydeł. Albo, to Legia nie potrafiła sama ich rozwinąć. Wojskowym brakowało pomysłu na grę, nie potrafili znaleźć sposobu na przedostanie się w pole karne gości, byli zbyt wolni i jednostajni, brakowało walki i zaangażowania. Sporo ożywienia w szeregach legionistów wniosło pojawienie się na murawie Hildeberto. Wreszcie w 76. minucie na trybunach stadionu przy Łazienkowskiej wybuchła euforia. To Kasper Hamalainen, oddał celnym strzał w długi róg i o to tak pokonał Zvonimira Mikulicia. Gdy wydawało się, że zawodnicy Legii dowiozą do końca jednobramkowe prowadzenie, w 87. minucie uderzeniem głową strzelił gola Cyrille Bayala. Był to jedyny celny strzał gości w tym meczu. Mistrzowi Mołdawii do awansu wystarczy więc bezbramkowy remis w dzisiejszym spotkaniu.

Sytuacja kadrowa Legii przed rewanżem nie jest godna pozazdroszczenia, poprawiła się jednak względem ostatniego ligowego meczu w Płocku. Dobrą informacją jest z pewnością powrót do kadry meczowej podstawowego lewego obrońcy naszej drużyny – Adama Hlouska, u którego istniało podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Na pokładzie samolotu do Mołdawii znalazł się także Michał Kopczyński. Z gry przed tygodniem wypadł jednak Guilherme, co jest sporą stratą w kadrze Legii. O kontuzji Miroslava Radovicia wiadomo już od dawna. Kontuzjowany jest także Jakub Czerwiński, który, zgodnie z zasadami, przed rozpoczęciem fazy play-off zastąpiony został przez Inakiego Astiza. Tych trzech zawodników nie zobaczymy przez kilka najbliższych tygodni.

-Jedziemy tam po awans – głośno i pewnie mówi trener Jacek Magiera. Dla jego podopiecznych, po przegranym dwumeczu Iw  eliminacjach Ligi Mistrzów z FK Astana, zagwarantowanie sobie występów w fazie grupowej Ligi Europy jest sprawą najważniejszą. Nikt przy Łazienkowskiej nie zakłada odpadnięcia z rozgrywek o europejskie puchary już teraz w ostatniej fazie eliminacyjnej. Zawodnicy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i zgodnie mówią, że zrobią wszystko, aby jesienią warszawscy kibice mogli ekscytować się meczami w Lidze Europy. Legia jest w stanie wygrać i awansować, ale żeby to osiągnąć wszyscy muszą więcej walczyć. Drużyna w tym momencie jest nadal w przebudowie mówi się o kolejnych transferach. Lecz to nie jest wytłumaczenie na tą chwilę. Od dawna było wiadomo, że ważne mecze mogą przyjść już w sierpniu. Mecze które będą decydowały o grze w Europie na jesień.

Drużyna z Tyraspola u siebie rzadko kiedy przegrywa. Na ostatnie 24 mecze wygrali 19 pojedynków, 3 razy przegrali i 2 razy zremisowali zdobywając 79 bramek a tracąc jedynie 13. Po meczu z Legią wygrali w lidze z Spiculu Chiscareni aż 5:0. Więc trzeba liczyć na to że nie będą się jedynie bronić. Legia musi strzelić szybko gola wtedy drużyna z Mołdawii będzie szukała wyrównania, aby myśleć o dogrywce. Możliwe, że presja jaka wtedy spadnie na zawodników Sheriffa pchnie ich do tego aby popełnić błąd który da legionistom drugą bramkę i większy spokój do końca meczu. Liczymy na lepszy mecz niż w Warszawie i awans do fazy grupowej piłkarzy Jacka Magiery.

Przewidywany skład Legii : 1. Malarz, 55. Jędrzejczyk, 2. Pazdan, 5.Dąbrowski, 14. Hlousek, 31. Mączyński, 22. Hamalainen, 75. Moulin, 7. Hildeberto, 21. Nagy, 18. Kucharczyk

Przewidywany skład Sheriffa : 1. Mikulić, 15. Cristiano, 90. Posmac, 4. Racu, 55. Susić,    18. Anton, 99. Damascan, 30. Brezovec, 20. Bayala, 39. Badibanga, 7. Mugosa

 

SHERIFF TIRASPOL LEGIA WARSZAWA

Data: 24.08.2017 godz. 19:00
Stadionul Sheriff, Tiraspol