lechialubinstaty

Udany debiut Adama Owena

W pierwszym sobotnim spotkaniu rozgrywanym w ramach 11 kolejki Lotto Ekstraklasy, Lechia Gdańsk wygrał przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Flávio Paixão, a udany debiut na ławce trenerskiej zaliczył Adam Owen.

Gdańszczanie, podobnie jak miało to miejsce w wielu poprzednich meczach, przez kilkanaście minut dominowali na boisku. Doskonałą szansę na otwarcie wyniku miał Marco Paixao, którego strzał z dużym trudem obronił Martin Polacek. Chwilę później ciekawą akcję przeprowadził Milos Krasić – skończył ją niecelnym strzałem.  Po przerwie więcej do powiedzenia na boisku mieli zawodnicy Zagłębia, którzy jednak ciągle nie mieli pomysłu na grę pod polem karnym rywala.

Lechia po godzinie gry przeprowadziła bardzo ciekawą składną akcję. Marco Paixao podał piłkę do swojego brata, który wszedł na boisko minutę wcześniej. Flavio Paixao bez najmniejszych problemów uciekł Łukaszowi Janoszce i pokonał Polack. Dopiero w samej końcówce goście przebili się przez gdański mur. Cudowną bramkę mógł strzelić Jarosław Jach, ale koncentrację utrzymał Dusan Kuciak. Dogodną okazję zmarnował też Janoszka. Lechia wygrała 1:0, odnosząc pierwsze zwycięstwo u siebie w tym sezonie.