6012ae5e13590

TS Wisła łączy się z Wisłą Kraków S.A.

Jak poinformowano na oficjalniej stronie Wisły Kraków, stowarzyszenie i spółka akcyjna dokonały połączenia organizacyjnego.

Ma to działać na zasadzie unii personalnej. „W nowym trzyosobowym zarządzie stowarzyszenia dwa miejsca mają zająć członkowie rekomendowani przez spółkę akcyjną, a jedno osoba wskazana przez stowarzyszenie.”- możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie. Jak można usłyszeć przez spółkę wytypowani mają zostać Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski.

Zabieg ten jest powiązany z obchodami 115 rocznicy powstania kluby. Od początku roku wiele się dzieje przy Reymonata 22. Została utworzona strona najstarszy polski klub, gdzie są pokazane dowody o pierwszeństwie Wisły nad Cracovią, które mają poddawać wątpliwości tytuł Pasów. Jest też nowa oprawa graficzna, która została zaprezentowana wraz z dedykowanymi strojami.

Władze TS Wisła zapewniają, że żadna sekcja nie utraci. Spółka ma zachować niezależność finansową, która ma pozwolić w rozwoju pozostałych sekcji. Tak też pod jej szyldem będzie piłka nożna, Blind Football, Amp Futbol i e-sport. Pozostałe sekcje będą pod egidą towarzystwa. Trzeba przyznać, że struktury krakowskiego klubu są niezwykłe szczelne. Jak i w przypadków transferów, tak i tu niewiele przedostało się do mediów, a informacje zaczęły pojawiać się tuż przed oficjalnym ogłoszeniem.

 

fot. TS Wisła Kraków