TOP 10 najlepszych transferów sezonu

Zapraszamy na podsumowanie najlepszych transferów minionego sezonu.

  1. Carlitos (Legia Warszawa) – Legia zrobiła deal życia, zapłaciła Wiśle poniżej 0,5 mln euro i pozyskała topowego napastnika w Polsce, który w kolejnym sezonie pokazał, że jest warty znacznie więcej, 16 goli i 6 asyst mówi za siebie.
  2. Airam Cabrera (Cracovia) – Cracovia w końcu pozyskała latem klasowego napastnika, który strzelał jak wszyscy tego by oczekiwali, dzięki swoim 14 golom pomógł znacząco awansować do pucharów Pasom. Po sezonie gracz prawdopodobnie wróci z wypożyczenia w Krakowie do macierzystego klubu.
  3. Michał Janota (Arka Gdynia) – jedna z większych niespodzianek tego sezonu, nikt chyba się nie spodziewał, że w Gdyni aż tak odżyje. Pod okiem Zbigniewa Smółki mentalnie dojrzał i zanotował najlepszy sezon w Ekstraklasie zdobywając 10 goli 6 asyst.
  4. Janusz Gol (Cracovia) – kolejny z architektów sukcesu Pasów w tym sezonie. Przyszedł i poukładał środek pola, z miejsca stał się topowym pomocnikiem ligi. W 30 spotkaniach zanotował 3 asysty.
  5. Pedro Tiba (Lech Poznań) – najbardziej udany transfer Lecha w tym sezonie, najbardziej równy w całej kadry, na początku wnoszący sporo jakości, jednak później nieco przygasł. Grając w środku pola zaliczył 2 asysty i 4-krotnie pokonywał bramkarzy rywali.
  6. Zvonimir Kozulj (Pogoń Szczecin) – jeden z piłkarzy, który z początku nie powalał swoją grą, ale z biegiem sezonu stał się topowym graczem. Właściwie nie wiadomo kiedy strzelił 9 goli i 9 razy asystował, Pogoń dała za niego aż 300 tysięcy euro, które już teraz można powiedzieć zostały dobrze zainwestowane, a sam zawodnik ma oferty z Niemiec.
  7. Damjan Bohar (Zagłębie Lubin) – chyba niewielu spodziewało się, że akurat ten gracz aż tak odpali. W zasadzie jego wyniki nie zostały zbytnio zauważone, jednak jak na skrzydłowego wykręcił świetne statystyki 10 goli i 7 asyst.
  8. Marko Vejinović (Arka Gdynia) – piłkarz ściągnięty zimą z Alkmaar do Gdyni z miejsca wniósł spodziewaną jakość i pokazał pomocnikom w tej lidze gdzie ich miejsce. W przeciętnej Arce w 14 spotkaniach zanotował 5 bramek i jedną asystę będąc zawodnikiem defensywnym, w dużej mierze przyczynił się do utrzymania dla Gdyni Ekstraklasy. Po sezonie wróci do Holandii z racji wysokiego kontraktu.
  9. Andre Martins (Legia Warszawa) – pełnie swoich możliwości pokazał dopiero na wiosnę, jednak w jego grze widać jakość, pozyskany za darmo we wrześniu pomógł wielokrotnie Legii podnosząc jakość gry w środku pola. Zaliczył 2 trafienia i 3 asysty.
  10. Szymon Pawłowski (Zagłębie Sosnowiec) – w Lechu oddali go bez żalu, w Sosnowcu odżył i w 32 spotkaniach zdobył 5 goli i 5 asyst, był głównym motorem pociągowym w ofensywie swojego klubu. Po sezonie zostanie w Sosnowcu gdzie będzie grał w 1. lidze.