POLBEL

To już dziś! Polska zaczyna młodzieżowe Euro. Na pierwszy ogień Belgia

Polacy rozpoczynają dzisiaj walkę w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Rywalem Belgia, czyli chyba najsłabsza ekipa z naszych grupowych przeciwników. Lecz to tylko pokazuje poziom naszej grupy.

Nie widzę w zachowaniu zawodników dużego stresu. Nasz kapitan, Dawid Kownacki, jest doświadczony, gra trzeci duży turniej i to ma pozytywny wpływ na drużynę. Mamy olbrzymią satysfakcję i frajdę, że tu jesteśmy. Jestem przekonany, że wszystko będzie OK. Mamy swój sposób grania, jednym się podoba, innym mniej. Zdecydują umiejętności, presja na nas nie ciąży. Pobyt tu to dla nas nagroda i traktujemy turniej jako wyzwanie – deklaruje Michniewicz. Dla trenera reprezentacji jest to debiut w wielkim turnieju.

Nie będę mówił o słabościach Belgów, bo to świetna i dobrze prowadzona drużyna. Przypadkowych ekip tu nie ma. Sukces będzie tkwił w szczegółach, okaże się, kto lepiej umie zachować się w ekstremalnych sytuacjach, poradzi sobie w upale. Belgowie mają atuty, ale skupiamy się na sobie i pokazaniu tego, co my chcemy grać – mówi.

Co o nas sądzi trener rywali? Oglądaliśmy polską drużynę i mamy dla niej dużo szacunku. Zasłużyła, by tu być. Jestem pod wrażeniem tego, jak poruszają się i grają wasi zawodnicy. Nie zamieniłbym jednak swoich piłkarzy na waszych. Nie mają belgijskiego obywatelstwa – żartował Walem. – Podoba mi się wasza defensywa i środkowy pomocnik Dziczek, to świetny gracz – odparł selekcjoner na pytanie o najlepszych piłkarzy reprezentacji Polski.

Belgowie zrobili furorę… ogłoszeniem składu na mistrzostwa. Belgijska federacja wykorzystała motyw z South Parku i zaprezentowała swoich zawodników jakby byli postaciami z tej kreskówki.

Czerwone Diabły przyjechały do Włoch osłabione. Najlepszego snajpera Nany’ego Dimatę wykluczyła kontuzja, tak jak obrońcę Zinho Vanheusdena