PLOMIE

Starcie w dolnej ósemce na początek ligowej soboty

Ekstraklasową sobotę zaczynamy od spotkania Płocku, gdzie miejscowa Wisła podejmie beniaminka z Legnicy. Obie drużyny w ostatnim czasie są na fali wznoszącej, a ich forma przypomina tą z najlepszych czasów poprzedniego sezony w obu przypadkach.

Po bardzo słabym początku sezonu Wisła w końcu zaczęła lepiej punktować. Tym razem zmiana trenera przed startem rozgrywek okazała się jeszcze bardziej dotkliwa dla zespołu. Ale ostatnie tygodnie pokazują, że podopieczni Dariusza Dźwigały odnaleźli się w nowej sytuacji. Najpierw kapitalny mecz przeciwko Legii na wyjeździe, wygrany aż 4:1, później całkiem niezłe spotkanie przeciwko drugiej drużynie poprzedniego sezonu z Białegostoku i remis 1:1. Teraz powinno być łatwiej, bo Miedź mimo dobrej formy to nie tak klasowy zespół jak poprzednicy.

Legniczanie w tym sezonie prezentują się do tej pory nieco lepiej od rywali. Wygrali nie tylko na starcie rozgrywek, ale i w ostatniej kolejce niesamowicie ważne spotkanie dla kibiców z Zagłębia Miedziowego z rywalami z Lubina 2:0. Wcześniej ograli także Jagiellonię 3:2 na wyjeździe, a  kapitalnej formie znajduje się Forsell, który w dwóch ostatnich spotkaniach strzelił aż trzy gole.

Spotkanie rozpocznie się o 15:30 i zapowiada się naprawdę ciekawie. Zapraszamy!