statystykiśląwis

Śląsk dalej niepokonany u siebie, kolejna porażka Wisły

Śląsk Wrocław pokonał przed własną publicznością Wisłę Kraków 2:1 w ostatnim niedzielnym spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy. Dla gospodarzy bramki strzelali Wojciech Golla i Krzysztof Mączyński, natomiast dla gości z rzutu karnego Jakub Błaszczykowski.

W pierwszych minutach gry dwie bardzo dobre okazje miał Śląsk, ale Wiślacy nie stracili bramki, natomiast w pierwszej groźnej akcji gości, Damiana Pawłowskiego faulował w polu karnym Wojciech Golla i po konsultacji z VAR-em sędzia Stefański zdecydował się podyktować rzut karny dla Wisły. Pewnym strzałem ” Białą Gwiazdę ” na prowadzenie wyprowadził Jakub Błaszczykowski. W pierwszej połowie zdecydowanie przeważał Śląsk, Wisła, natomiast była cofnięta, ale miała z 2, 3 groźne sytuacje, jak strzał w poprzeczkę Vullneta Bashy, czy uderzenie Damiana Pawłowskiego. Zdecydowanie więcej okazji miał Śląsk, jedną z nich wykorzystał Wojciech Golla, który strzałem z głowy doprowadził do wyrównania i zarazem zrehabilitował się za sprokurowany rzut karny. Do przerwy we Wrocławiu było 1:1. Od początku drugiej połowy trener Skowronek zdecydował, że Davida Niepsuja, który nie upilnował Wojciecha Golli przy stracie bramki zastąpi Łukasz Burliga. Śląsk nie dominował tak jak w pierwszej połowie, ale zdołał strzelić bramkę i wygrać spotkanie. Autorem zwycięskiego gola był były zawodnik Wisły Krzysztof Mączyński. W czym Wisła może szukać pozytywów przed następnymi meczami? Lepiej wyglądała organizacja gry w obronie, natomiast dalej Wisła ma problem z stwarzaniem sytuacji. W następnej kolejce Śląsk podejmie na wyjeździe Piasta Gliwice, natomiast Wisła podejmie przed własna publicznością Lechię Gdańsk.