a2713d5f476e9

Remis w Poznaniu. Lech – Zagłębie 1:1

Lech Poznań zremisował z Zagłębiem Lubin 1:1.  Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Situm (dla gospodarzy) i Czerwiński (dla Zagłębia).

W sobotę 12 sierpnia o godzinie 18:00 w Poznaniu miejscowy Lech podejmował Zagłębie Lubin.  Goście to obecny lider Lotto Ekstraklasy i jeszcze w tym sezonie nie przegrali, więc podopiecznych trenera Nenada Bjelicy czekało naprawdę trudne zadanie. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Na pierwszą groźną sytuację musieliśmy jednak czekać do 29. minuty. Świerczok przejął piłkę od Janickiego, popędził w pole karne i mocno uderzył, piłka trafiła jednak tylko w poprzeczkę.  I jeśli chodzi o pierwszą połowę była to jedyna sytuacja warta odnotowania.  Obie drużyny walczyły bardzo ambitnie, ale brakowało w tym wszystkim dokładności, a co najważniejsze celnych strzałów.

Wszyscy oglądający to spotkanie liczyli, że w drugiej połowie piłkarze obu drużyn zagrają nieco lepiej. W 53. minucie Majewski zagrał piłkę do Situma, ten ją przyjął i płaskim strzałem zza szesnastki pokonał zasłoniętego Polacka. Lech wyszedł na prowadzenie 1:0. Chwilę potem gospodarze mogli podwyższyć wynik spotkania, ale strzał Makuszewskiego dobrze obronił bramkarz Zagłębia Lubin.  Odpowiedzieć próbowało Zagłębie. W 77. minucie skrzydłem popędził Czerwiński i zagrał świetną piłkę do Adama Buksy, który muśnięciem głowy skierował ją do Pawłowskiego. Pomocnik gości jednak nie trafił w piłkę czysto. Co nie udało się Zagłębiu we wcześniejszej akcji udało się w 81. minucie. Piłkę w pole karne dośrodkował Woźniak, niezdecydowanie Vujadinovicia wykorzystał Czerwiński i na tablicy pojawił się wynik 1:1. Do końca spotkania wynik się nie zmienił. Zagłębie wciąż jest niepokonane w tym sezonie Lotto Ekstraklasy.