pucharpolski

Remis w pierwszym meczu półfinałowym.

W pierwszym meczu półfinału piłkarskiego Pucharu Polski Górnik Zabrze zremisował z Legią Warszawa 1-1. W Zabrzu mecz oglądało po raz kolejny w sezonie komplet publiczności, czyli 22 708 kibiców. Biorąc pod uwagę że to mecz na tygodniu robi to wrażenie.Wracając do meczu Legia mogła wygrać to spotkanie bardzo wysoko, ale z powodu niewykorzystanych sytuacji równie dobrze w końcówce ponieść porażkę.

W poprzednim sezonie Górnik wyeliminował Legię w 1/16 finału tych rozgrywek.
Po pierwszej połowie Legia tak jak wspomnieliśmy powinna prowadzić kilkoma bramkami. Jej piłkarze byli jednak bardzo nieskuteczni. I zamiast prowadzić po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik remisowy.
W 16. minucie Kasper Hamalainen dośrodkował z lewej strony, Eduardo zdołał oddać strzał, ale Tomasz Loska odbił piłkę, a potem nadział się na wysuniętą nogę Marka Vesovicia. Bramkarz Górnika, który dostał w głowę, przez chwilę był opatrywany, ale wrócił do gry. A 22. minucie Eduardo podał na prawą stronę do Artura Jędrzejczyka, którego strzał w ostatniej chwili zablokował Adrian Gryszkiewicz. Sześc minut później, po wrzutce w pole karne, Gryszkiewicz źle obliczył tor lotu piłki, przejął ją Sebastian Szymański, ale obrońca Górnika w ostatniej chwili zablokował rywala. Po pół godzinie kolejna groźna akcja Legii. Domagoj Antolić zagrał w pole karne, gdzie przyjął ją Hamalainen, oddał strzał, ale Loska sparował piłkę na rzut rożny. I wreszcie 41. minuta. Eduardo dośrodkował z lewej strony, Paweł Bochniewicz go nie przeciął, piłka trafiła do Vesovicia, który trafił w słupek, a dobitka niepilnowanego Szymańskiego była bardzo niecelna. Pod koniec pierwszej połowy można się było jeszcze zastanawiać, czy Michał Pazdan, który grał już z żółtą kartką, nie powinien wylecieć z boiska, gdy trafił nogą w gardło Marcina Urynowicza. Sędzia Daniel Stefański jednak nie zareagował.

Po zmienia stron sytuacja się nie zmieniła. W 51. minucie Krzysztof Mączyński wymienił piłkę z Szymańskim, Szymański strzelał z kąta i Loska odbił piłkę na rzut rożny. Legia w końcu dopięła swego i objęła prowadzenie po 10 minutach od tej sytuacji. W 62. minucie doszło do kilku przebitek na środku boiska, w końcu Rafał Kurzawa stracił piłkę, choć można się zastanawiać, czy nie był faulowany przez Antolicia, piłka trafiła do Szymańskiego, ten podał do Hamalainena, który wyłożył ją do Vesovicia, a ten posłał ją do siatki przy dalszym słupku.
Spotkanie toczyło się momentami w nerwowej atmosferze. Po walce o piłkę pomiędzy Arturem Jędrzejczykiem a Bartłomiejem Olszewskim doszło do przepychanek na murawie. Po chwili się wszystko uspokoiło, a Jędrzejczyk i Matuszek zobaczyli po żółtej kartce. Legia była lepszą drużyną, ale straciła gola. Na kwadrans przed końcem Kurzawa trafił bezpośrednio z rzutu wolnego z 18 metrów, posyłając piłkę nad murem. Po chwili Damian Kądzior ograł w polu karnym Pazdana, ale jego strzał był niecelny. W kolejnej akcji Jędrzejczyk sfaulował Kądziora i powinien zobaczyć żółtą kartkę, a ponieważ byłaby to druga, to wyleciałby z boiska. Natomiast w 80. minucie Kurzawa, po przebitce z Pazdanem, podał do wprowadzonego Wojciecha Hajdy, który w sytuacji sam na sam trafił w Radosława Cierzniaka. Jeszcze w samej końcówce Żurkowski minął dwóch piłkarzy Legii, zagrał do Kądziora, który uderzył prawą nogą, ale Cierzniak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Legia przeważała ale pod koniec spotkania mogła zostać bardzo skrzywdzona przez zawodników z Zabrza. Mimo wszystko w rewanżu czeka nas wiele emocji i przy Ł3 mecz ten na pewno zgromadzi wielu kibiców jak miało to miejsce w Zabrzu.

Rewanż w Warszawie zaplanowano na 18 kwietnia o godzinie 20.30.

Składy:

Górnik Zabrze: Tomasz Loska – Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz (60′ Bartłomiej Olszewski) – Damian Kądzior, Szymon Żurkowski, Szymon Matuszek, Rafał Kurzawa – Marcin Urynowicz (72′ Wojciech Hajda), Igor Angulo.

Legia Warszawa: Radosław Cierzniak – Artur Jędrzejczyk, William Remy, Michał Pazdan, Adam Hlousek – Domagoj Antolić, Krzysztof Mączyński, Kasper Hamalainen (65′ Cristian Pasquato) – Marko Vesović, Sebastian Szymański, Eduardo da Silva (74′ Jarosław Niezgoda).

Żółte kartki: Igor Angulo, Mateusz Wieteska, Szymon Matuszek (Górnik Zabrze) oraz Michał Pazdan, Adam Hlousek, Artur Jędrzejczyk, Sebastian Szymański, Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa).

Sędzia: Daniel Stefański.

Widzów: 22 708