statystykipiazag

Remis w meczu Piasta z Zagłębiem. Piękna bramka Świerczoka.

Piast Gliwice zremisował z Zagłębiem Lubin 1:1 w pierwszym niedzielnym spotkaniu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gola dla gospodarzy strzelił Świerczok, natomiast dla gości Mraz. Bramka napastnika Piasta była ozdobą tego spotkania.

Gospodarze dość szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 10. minucie spotkania. Świerczok przejął piłkę w środkowej części boiska, zobaczył wysuniętego Hładuna i nie zastanawiając się zbyt długo przelobował bramkarza Zagłębie. Była to bramka z około kilkudziesięciu metrów. Podopieczni Waldemara Fornalika nie cieszyli się jednak z prowadzenia zbyt długo, ponieważ już w 14. minucie był remis. Dobrze piłkę do Mraza dograł Drażić, a napastnik Zagłębia zdobył gola wyrównującego. Bardzo dużo działo się w początkowych fragmentach meczu. Dwie minuty później Piast mógł ponownie objąć prowadzenie, ale Świerczok trafił tym razem w słupek. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Po wyrównanej pierwszej części gry było 1:1. Lepiej w drugą połowę weszli goście, którzy przeważali na początku drugiej połowy. Dobrą okazją na drugą bramkę dla Zagłębia miał Poręba, ale w dobrej sytuacji z kilkunastu metrów uderzył niecelnie. Pod koniec pierwszego kwadransu drugiej połowy kolejną sytuację miał Świerczok, ale jego uderzenie znakomicie wybronił Hładun rehabilitując się za błąd z 10. minuty. Do końca meczu nie było już zbyt wielu klarownych sytuacji na zdobycie bramki i mecz zakończył  wydaje się sprawiedliwym remisem. Po tym spotkaniu Piast zajmuje 13 miejsce w tabeli, natomiast Zagłębie 5 lokatę. W następnej kolejce Piast zagra na wyjeździe z Podbeskidziem, natomiast Zagłębie podejmie u siebie Śląsk Wrocław.