Remis w Legnicy

W ostatnim piątkowym meczu Lotto Ekstraklasy Miedź Legnica zremisowała z Koroną Kielce 1-1. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Maciej Górski i Paweł Zieliński.

Miedź Legnica rozpoczęła sezon od zwycięstwa z Pogonią Szczecin, następnie jednak podopieczni trenera Nowaka przegrali trzy spotkania z rzędu. Korona na Dolny Śląsk przyjechała z chęcią na trzecie zwycięstwo z rzędu. Zarówno Gino Lettieri jak i Dominik Nowak nikogo nie zaskoczyli swoimi wyborami personalnymi.

Pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyli gospodarze. W 6. minucie w pole karne gości wpadł Zieliński, ale uderzył zbyt lekko, by pokonać Hamrola. Minuty mijały, a Miedź była coraz groźniejsza. W 30. minucie blisko wyprowadzenia Legniczan na prowadzenie był Łobodziński, ale po zagraniu Santany z lewej strony, spudłował. Chwilę później zza pola karnego szczęścia ponownie próbował Zieliński. Piłkę wypuścił z rąk Hamrol, odbiła się jeszcze od nóg kieleckiego bramkarza i opuściła boisko. Do przerwy nic więcej się już nie działo. Do przerwy oglądaliśmy bardzo żywy mecz, z małą ilością sytuacji.

Po przerwie do głosu zaczęli dochodzić goście. W 54. minucie piłkę przypadkowo przejął Górski i zdecydował się na strzał. Piłka po jego uderzeniu idealnie wpadła w okienko bramki gospodarzy. Warto dodać, że był to pierwszy celny strzał Korony w tym meczu. Do odrabiania strat ruszyła Miedź. Udało się to im bardzo szybko, bo już w 69. minucie. Ojamaa wycofał piłkę do Zielińskiego, a ten pokonał Hamrola. Po tym golu mecz lekko stracił na tempie. Obie drużyny starały się przechylić szalę na swoją stronę. Piłka jednak nie chciała wpaść ponownie do bramki. Sędzia zagwizdał po raz ostatni i Miedź zremisowała swój pierwszy mecz w historii w najwyższej lidze w Polsce.