statystyki

Przerwana seria Piasta. Warta na fali

W meczu kończącym 18. kolejkę PKO Bank Polski Ekstraklasa Piast Gliwice przegrał z Wartą Poznań 0:1. Gliwiczanie przerwali serię 10-ciu meczów bez porażki, natomiast Zieloni zanotowali trzecie zwycięstwo w 2021 roku.

Piast Gliwice bo katastrofalnym początku sezonu zaliczył serię 10-ciu meczów bez przegranej. Celem na to spotkanie były oczywiście 3 punkty i marsz w górę tabeli. Rywalem ekipy Waldemara Fornalika była Warta Poznań, która kapitalnie rozpoczęła 2021 rok. Zwycięstwa z Cracovią i Zagłębiem Lubin oraz remis z Lechią Gdańsk. Mecz był dość wyrównany, choć Piast stwarzał sobie więcej sytuacji, lecz brakowało finalizacji. Warta natomiast okazała się skuteczna do bólu. Jeden celny strzał pozwolił na zdobycie kompletu punktów. Warto dodać, że sytuacja po której padła bramka, była mocno kuriozalna. Fatalne zagranie w środku pola piłkarza Piasta zakończyło się stratą piłki co świetnie wykorzystał Mateusz Kuzimski, który w tym sezonie zdobył już piątą bramkę.

W następnej kolejce Piast Gliwice zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią, natomiast Warta zagra spotkanie derbowe z Lechem Poznań w Grodzisku.