Przełamanie Wisły Płock

W ostatnim meczu 13.kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Wisłą Płock 0:1. Zwycięska bramkę dla gości strzelił Dusan Lagator. Była to czwarta porażka z rzędu Lechii, natomiast dla Wisły Płock ten mecz okazał się przełamaniem po sześciu meczach bez zwycięstwa.

W pierwszych minutach meczu dominowali goście, którzy odważnie weszli w mecz i więcej utrzymywali się przy piłce. W 9. minucie strzał oddał Szwoch, ale jego uderzenie minęło słupek. Po 30. minutach gry byliśmy świadkiem dość niespodziewanej statystyki. Posiadanie piłki do tej pory wynosiło 66:34 % na korzyść Wisły Płock. Po 30. minutach gry nie było żadnego celnego strzału w tym spotkaniu. Pierwsze celne uderzenie w tym meczu oddał Gajos w 35. minucie, ale bez żadnych problemów złapał je Kamiński. Końcówka pierwszej połowy była trochę ciekawsza, ale po pierwszej połowie w Gdańsku było 0:0. W przerwie Piotr Stokowiec zdecydował się na dwie zmiany i drugą połowę na boisku rozpoczął Kałuziński i Conrado, którzy zmienili Żukowskiego i Haydarego. Dobrze drugą połowę rozpoczęła Lechia, ale najpierw strzał Saiefa obronił Kamiński, a następnie bardzo dobrą sytuacje zmarnował Conrado. Niewykorzystane sytuacje Lechii zemściły się i to goście strzelili gola. Dośrodkował z rzutu wolnego Szwoch, piłka trafiła do Tomasika, który podał Lagatorowi, który strzałem z około 7 m zdobył bramkę dla Wisły Płock. Wynik meczu już nie uległ zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem Wisły Płock. W następnej kolejce Lechia zagra na wyjeździe z Cracovią, natomiast Wisła Płock podejmie u siebie Podbeskidzie.