Wolski

Przegląd dnia

Zaczynamy nowy cykl, gdzie codziennie będziemy podsumowywać dla Was dzień i przedstawiać najważniejsze informacje ubiegłych godzin w Lotto Ekstraklasie.

GRZEGORZ SANDOMIERSKI JEDNAK NIE DLA CSKA SOFIA

Po tym jak został skreślony Grzegorz Sandomierski przez obecnego trenera Cracovii: Michała Probierza trzykrotny reprezentant Polski został zmuszony w poszukiwaniu nowego klubu.

Golkiperem „Pasów ” od dawna zainteresowany jest bułgarski klub CSKA Sofia (włodarze dopytywali już w czerwcu ubiegłego roku, ale ostatecznie zdecydowali się na innego zawodnika – Vytautasa Černiauskasa z Dinama Bukareszt). Po zakupie Litwina Bułgarzy nie zamierzali zaprzestać rozmów o polskiego bramkarza. Kilka dni temu obie strony doszły do porozumienia, co spowodowało, że Sandomierski w miniony wtorek poleciał do Sofii, by wykonać badania i podpisać nowy kontrakt. Jednak z planów Polaka nici, wrócił do kraju, ponieważ zarząd klubu CSKA Sofia w ostatniej chwili wycofał się ze sprowadzania 28-latka.

Sandomierski miał stać się czwartym zawodnikiem w bułgarskiej lidze, a siódmym, który ma się pożegnać z krakowskim klubem w jeszcze obecnej przerwie zimowej. Ostatecznie los się potoczył tak, że przyszłość bramkarza Cracovii jest nieznajoma.

Źródło: Sportowe Fakty

—————————

JAN URBAN NIE JEST JUŻ TRENEREM ŚLĄSKA WROCŁAW

Dzisiejszego poranka dowiedzieliśmy się, że mecz Śląska Wrocław z Legią Warszawa to ostatni pojedynek prowadzony przez trenera Jana Urbana. Śląsk prowadził w 41 spotkaniach. Odniósł 14 zwycięstw, zremisował dziewięć meczów i przegrał 18 razy. Powodem zwolnienia były niezadowalające wyniki drużyny w tym sezonie.

55-cio letni trener jest jednak mocno rozczarowany tą decyzją:

„Trudno powiedzieć, co kierowało ludźmi, którzy podjęli taką decyzję.”

„No nie wygląda to za dobrze. Nikt przecież nie spodziewał się wygranej z Legią. Zwłaszcza bez Piecha, Robaka. Dwa mecze i zwolnienie. Przykre to.”

Decyzja może być niezrozumiała, dlatego że 5 stycznia prezes Śląska powiedział, że Jan Urban „musi mieć czas na realizowanie filozofii klubu w dłuższej perspektywie czasowej”.

Nowym trenerem Śląska został już po raz drugi Tadeusz Pawłowski, odpowiedzialny do tej pory za akademie, natomiast Adama Matyska na stanowisku dyrektora sportowego zastąpił Dariusz Sztylka.

źródło: Śląsk Wrocław

——————————-

BARDZO MOŻLIWY POWRÓT PETARA BRLEKA NA EKSTRAKLASOWE STADIONY

Były zawodnik Wisły Kraków zostanie prawdopodobnie ponownie przywitany na stadionie przy Reymonta. Chorwat ma wrócić do Polski w ramach półrocznego wypożyczenia. Brlek został sprzedany do Genoa CFC w lecie za ponad 2 mln euro, teraz Genoa ma problem ze zapłatą tej kwoty, ale krakowski klub nie ma zamiaru rezygnować z tych pieniędzy. We włoskim klubie Chorwat nie ma możliwości regularnej gry w pierwszej jedenastce, dlatego też najlepszą opcją dla niego byłoby wrócić i się odbudować. To dla niego idealne miejsce, przecież pamiętamy jak błyszczał w końcówce sezonu. Wydaje się, że finalizacja powrotu Petara Brleka do Wisły jest formalnością. W sobotę widziano go na stadionie jako widza w meczu z Arką Gdynia. Oficjalna informacja ma dojść najpóźniej jutro.

Źródło: Sportowy24.pl w Małopolsce

——————————-

ŻYRO PRZEDŁUŻYŁ KONTRAKT Z LEGIĄ

Mateusz Żyro podpisał kontrakt z warszawską Legią, który będzie ważny do 2021r. Ponadto 19-letni obrońca został wypożyczony do końca sezonu do pierwszoligowego klubu Wigry Suwałki.

– „Daliśmy mu w ten sposób sygnał, że liczymy na niego w przyszłości i doceniamy pracę, jaką wykonał tu do tej pory. Mateusz ma za sobą świetny okres przygotowawczy, na którym pokazał się w doskonałym świetle, ale dla jego przyszłości najważniejsza jest regularna gra. Dlatego też zdecydowaliśmy wypożyczyć go do Wigier Suwałki do końca tego sezonu. Tam będzie mógł grać zdecydowanie więcej niż w przypadku pozostania w Legii” – powiedział dyrektor techniczny Legii, Ivan Kepcija.

Źródło: Legioniści.com

—————————-

BRUK-BET CHCE ROZWIĄZANIA KONTRAKTU Z KRZYSZTOFEM BARANEM

Włodarze klubu Bruk-Bet Termalica Nieciecza dążą do tego, by jak najszybciej rozwiązać kontrakt z golkiperem Niecieczan Krzysztofem Baranem. Klub już złożył wniosek do PZPN w tej sprawie. Działacze Bruk-Betu zarzucają mu oraz Vladislavsowi Gutkovskisowi niesportowe prowadzenie się podczas zimowego obozu przygotowawczego na Cyprze. Jednak Łotysza chcą zatrzymać. Za Krzysztofem Baranem stanęło w obronie 23 piłkarzy, ale to na nic, zarząd nie zamierza zmieniać decyzji. Jednym z działaczy, który dąży do wygnania Krzysztofa Barana jest Edward Lorens, który również dopytywał się o proces wznowienia licencji trenerskiej. Włodarze klubu Bruk-Bet są też niezadowoleni z pracy dotychczasowego trenera Macieja Bartoszka i już szukają za niego nowego kandydata. Ponoć jednym z nich był Piotr Stokowiec, który ostatecznie nie skorzystał z wynikającej oferty. Nie wykluczone, więc że trenerem może w przyszłości zostać Edward Lorens, który odniósł sukces na Cyprze zdobywając wicemistrzostwo. W Polsce sobie nie radził, w GKS Katowice wypadł poniżej oczekiwań, a reakcja kibiców była dość negatywna. Warto też dodać, że ostatnio prowadził drużynę w 2005r.

Źródło: Przegląd Sportowy

——————————–

POWAŻNA KONTUZJA RAFAŁA WOLSKIEGO

Rafał Wolski podczas meczu z Piastem Gliwice zerwał więzadło krzyżowe przednie. Zawodnik zapowiada, że operacja odbędzie się w środę w rzymskiej klinice Villa Stuart. Zabieg przeprowadzi profesor Pier Paolo Mariani, który operował w ostatnim czasie reprezentantów Polski – Arkadiusza Milika i Macieja Makuszewskiego. Później rehabilitacja i powrót na boisko po dłuższej przerwie. Ta poważna kontuzja może go wykluczyć z gry na najbliższym mundiale.

„Najpierw kontuzja jesienią, potem uraz w sparingu z Chojniczanką, teraz zerwane więzadło. Pech nie opuszcza Rafała Wolskiego. Szkoda chłopaka, bo taka kontuzja to wielka katorga.” –  podsumowuje Piotr wiśniewski

Źródło: lechia.gda.pl