Missing image

Przegląd dnia

Legia sprowadzi kolejne wzmocnienie

Podczas konferencji prasowej poprzedzającej mecz Cracovii z Legią Romeo Jozak zapowiedział, że do mistrzów Polski niebawem trafi środkowy pomocnik. Będzie to zawodnik z Ligue 1, Cafú lub Damir Sovsić.

Cafú to 24-letni Portugalczyk z FC Metz, grający na pozycji defensywnego pomocnika, który we francuskiej ekstraklasie gra bardzo rzadko. Ostatnio na murawie wystąpił w listopadzie, a w sezonie ogólnie rozegrał 10 meczy. Jego zadowolenie było tak mocne, że doprowadziło do konfliktu pomiędzy selekcjonerem francuskiego zespołu, mówiono, że nawet doszło do przepychanek między nimi.

Damir Sovsić  to 28-letni Chorwat, który obecnie jest wolnym zawodnikiem, poprzednio swoje mecze rozgrywał w Korei Południowej w zespole Suwon Bluewings, w którym nie specjalnie się wyróżniał, a nawet można powiedzieć, że grał poniżej oczekiwań. Wcześniej występował w bardziej znanych markach: Dinamie Zagrzeb i Hapoelu Tel Awiw.

Romeo Jozak nie chciał przekazać, który zasili drużynę stołecznego klubu, ale potwierdza, że będzie to jeden z nich: „Jeden z nich powinien dołączyć do naszego zespołu. Nie mogę jednak powiedzieć, który. Muszę mieć pewne tajemnice, ale trafił pan w połowie.” Gdy Cafú został spytany przez jednego z dziennikarzy o sprowadzenie do warszawskiego klubu, odpowiedział z uśmiechem na twarzy jedynie „może”, więc może się wydawać, że to właśnie on wkrótce zostanie oficjalnie przywitany w Lotto Ekstraklasie.

Będzie to już kolejny transfer Legii w zimowym okienku, trzeci z Ligue 1 (wcześniej William Rémy i Chris Philipps).

Źródło: Legia Warszawa/Legia.net

 


 

 

Mateusz Matras na testach medycznych

Mateusz Matras przechodzi testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z nowym klubem, którym ma się stać Zagłębie Lubin. Adam Owen nie ukrywa, że nie widzi go w składzie Lechii (jesienią rozegrał 7 spotkań w barwach biało-zielonych), dlatego 27-letni pomocnik znalazł się na liście transferowej. Już wcześniej swoje zainteresowanie okazywał Piast Gliwice, ale ostatecznie padło na Zagłębie. Niebawem podpisze kontrakt.

Źródło: Twitter/Tomasz Włodarczyk

 


 

 

Sandecja ma nowego zawodnika

Od czwartku Pawło Ksionz przechodził testy medyczne w Nowym Sączu. Dzisiaj ukraiński pomocnik podpisał kontrakt ze Sandecją Nowy Sącz. Jest to 31-letni prawoskrzydłowy, który ostatnio nosił barwy Karpat Lwów. W ukraińskiej ekstraklasie zaliczył 197 występów, w których zdobył 10 goli i 24 asysty. W obecnym sezonie zagrał tylko w 5 meczach. Piłkarz ten jest waleczny i uzdolniony technicznie. Co ciekawe jeszcze trzy lata temu był o krok od transferu do Legii Warszawa, ostatecznie do niczego nie doszło z powodu zbyt wysokiej ceny, Legię kosztowałby milion euro, do Sandecji przyjdzie za darmo.

Źródło: Sportowe Fakty

 


 

 

Damian Szymański z nowym kontraktem

Damian Szymański podpisał nową umowę, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2020 roku. 22-letni pomocnik do Płocka trafił w lecie ubiegłego roku z Jagiellonii Białystok. Szymański to już kolejny piłkarz, który został zakontraktowany  przez „Nafciarzy” (poprzednio podpisali:  Giorgi Merebashvili, Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Arkadiusz Reca oraz Jakub Łukowski).

Źródło:  Wisła Płock

 

Chomczenowski odchodzi z Jagiellonii

Dmytro Chomczenowski opuszcza Jagiellonię. Wczoraj podpisał kontrakt z rosyjskim klubem zajmującym obecnie dziewiąte miejsce w rosyjskiej ekstraklasie. 27-letni skrzydłowy w barwach Jagiellonii rozegrał 37 spotkań, strzelił 3 bramki i zaliczył 2 asysty.

Źródło: Jagiellonia Białystok

 

Dominik Jończy wypożyczony

Dominik Jończy udał się na wypożyczenie z Zagłębie Lubin do Chojniczanki Chojnice. Jończy trafi do ekipy lidera pierwszej ligi na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między klubami będzie obowiązywać do 30 czerwca 2018 roku. Utalentowany obrońca zastąpi w kadrze Michała Markowskiego, z którym umowa została rozwiązana.

Źródło: Transfery info