PLOPOG

Powiększyć przewagę nad rywalami

W pierwszym meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Płock zagra na własnym boisku z Pogonią Szczecin. Dla obu drużyn to będzie bardzo ważne spotkanie. Pogoń chce uciec Wiśle Kraków, Koronie Kielce i Zagłębiu Lubin i znacząco przybliżyć się do gry w górnej ósemce. Wisła natomiast pragnie wyjść ze strefy spadkowej.

 

Wisła Płock w obecnym sezonie razi sobie o wiele gorzej niż w poprzednim. Nafciarze znajdują się przed tą kolejką w strefie spadkowej z dorobkiem 24 punktów. Wiosna dla podopiecznych Kibu Vicuna zaczęła się fatalnie od trzech porażek z rzędu. Następnie w szalonym meczu Wiśle udało się zwyciężyć 3:2 z Cracovia i przerwać passę Pasów. W ostatniej kolejce Nafciarze zremisowali z liderem Lotto Ekstraklasy – Lechią Gdańsk. Może się wydawać, że forma zawodników z Płocka nareszcie rośnie. Cztery punkty w ostatnich dwóch spotkaniach to dobry wynik, lecz nie wystarczył, aby wyjść ze strefy spadkowej. Przed meczem z Pogonią Szczecin jesteśmy bojowo nastawieni. Damy z siebie wszystko, ponieważ znamy swoją sytuację. Zagramy z jeszcze większym zaangażowaniem i oddaniem by zmienić naszą pozycję. Jesteśmy skoncentrowani na najbliższym meczu, nie rozmyślamy już o tym co było. Będziemy walczyć tak jakby to był dla nas finał. – mówi oficjalnej stronie Wisły, Nico Varela.

W Szczecinie nikt nie pamięta już o beznadziejnym początku Pogoni w tym sezonie. Podopieczni Kosty Runjaicia grają efektowny futbol, a co jeszcze ważniejsze także efektywny. Mimo to w ostatniej kolejce Portowcy dostali zimny prysznic. Na pożegnanie własnego stadionu przy komplecie widzów przegrali 0:3 z Zagłębiem Lubin. Pogoń znajduję się obecnie na siódmym miejscu w tabeli z dorobkiem 38 punktów. Nad dziewiątą Koroną ma tylko dwa punkty przewagi. Porażka w dzisiejszym spotkaniu mogłaby bardzo skomplikować sytuację Portowców, którzy nie dopuszczają do siebie myśli, by nie grać w czołowej ósemce.

 

Początek spotkania o godzinie 18:00.