LECWIS

Powalczyć o udane święta. Lech – Wisła

Na zakończenie soboty na Bułgarską przyjedzie drużyna z Reymonta. Gospodarze muszą walczyć o każde punkty, by liczyć się w grze o podium, zaś goście nie chcą kolejny rok zimować na 15 miejscu.

Kolejorz tydzień temu zremisował ze Stalą Mielec, na co nie mógł sobie pozwolić. Na szczęście wczoraj Legia uległa mielczanom i dziś mają szansę zmniejszyć stratę do lidera, chyba że tym zostanie jutro Raków. Drużyna, która grała w fazie grupowej Ligi Europy wydaje się mocno przemęczona tą rundą, co w tygodniu wypunktowała Pogoń wygrywając aż 4:0. Jeśli więc chcą zdobyć komplet punktów to muszą dużo biegać, bo rywal będzie dużo biegał od samego początku.

Wisła pod ręką nowego trenera znacznie poprawiła swoją grę. Potrafiła zdominować Legię i gdyby nie nieskuteczność Forbsa to mogłaby zdobyć komplet punktów. Jednak niewykorzystane sytuacje się mszczą, a po 60 minucie zaczęły wychodzić braki kondycyjne. Te mogą być ciut mniejsze dzisiaj, a widząc grę Lecha w ostatnich spotkaniach można spodziewać się wielu sytuacji. Pytanie tylko czy goście je wykorzystają. Dużym osłabieniem będzie brak Frydrycha i Sadloka w obronie. Możemy więc się spodziewać wymiany ciosów między zespołami.