CRAJAG

Poobijana Cracovia musi szybko wrócić na swoje tory

Poobijana, poturbowana, zraniona. Synonimy spokojnie można byłoby jeszcze mnożyć, by opisać to w jakim stanie z Warszawy wracała Cracovia. W rękach Michała Probierza jednak jest to, żeby zrobić wszystko, by po meczu z Jagiellonią do tych przymiotników nie doszło „rozbita”.

 

To na pewno nie były łatwe święta dla samego trenera Cracovii, jak i wszystkich jego zawodników. Raz, że porażka z Legią była bardzo bolesna, dwa, że nie było po niej czasu na jakikolwiek odpoczynek, bo już w wielkanocny poranek drużynę czekał trening przygotowujący do wtorkowego meczu z Jagiellonią. Chociaż może to też mieć swoją dobrą stronę, bo nie będzie zbytniego czasu na rozmyślanie o tym co się stało, tylko całe skupienie powinno przenieść się na nadchodzące wyzwanie. Jeśli Pasy w jakimkolwiek stopniu chcą jeszcze marzyć o ligowym podium, to komplet punktów we wtorkowy wieczór jest koniecznością.

W tym meczu Cracovia wraca też trochę do punktu wyjścia w jakim rozpoczynała tę rundę wiosenną. Grać nie będzie mógł Filip Piszczek, który pauzuje za kartki, a przy okazji chyba wręcz potrzebuje kilku dni przerwy po całym wachlarzu ciosów jakie przyjął przy Łazienkowskiej. W tej sytuacji wydaje się więc, że ofensywa Pasów opierać się znów będzie głównie na Airamie Cabrerze, który co prawda w sobotę zagrał nieco słabiej, ale w tym roku ma kapitalny dorobek strzelecki jeśli chodzi o mecze na stadionie Cracovii – zdobył sześć bramek.

Zastanawiającą kwestią jest też to, jak będzie wyglądać linia defensywna Pasów w tym meczu. Po tragicznym występie w Legnicy Oleksij Dytiatjew „spadł” na ławkę rezerwowych, ustępując miejsca Niko Datkoviciowi. Chorwat zagrał bardzo poprawnie, w pewnym stopniu wykorzystując swoją szansę. To wcale jednak nie oznacza, że z Jagiellonią nie ujrzymy powrotu Dytiatjewa do wyjściowego składu. Michał Helik zachował się bardzo nieodpowiedzialnie faulując Williama Remy`ego, a trener Cracovii już wcześniej pokazywał, że jeśli chodzi o dobór składu to nie ma żadnych sentymentów.