polwlo

Pokonamy gospodarzy?

Czy reprezentacja młodzieżowa U21 pójdzie za ciosem na Mistrzostwach Europy we Włoszech i pokona faworyzowanych gospodarzy?

Początek mistrzostw w wykonaniu naszych młodych orłów był bajeczny i pokonanie Belgów narobiło apetytu wśród kibiców. Atmosfera jest mocno rodzinna, a przy tym panuje iście muszkieterowe zachowanie, „jeden za wszystkich wszyscy za jednego”. Pod nieobecność Roberta Gumnego (kłopoty żołądkowe) dobre zawody zagrał w defensywie Karol Fila. Poza Gumnym trener Michniewicz ma do dyspozycji wszystkich kadrowiczów, wraz z powracającym do zdrowia Dawidem Kownackim, który może w niedzielę nie zagrał na swoim poziomie, ale powinien być w coraz lepszej dyspozycji.

Koncentracja oraz duży wysiłek fizyczny, na to musimy się przygotować w spotkaniu z Włochami. Krystian Bielik nie może popełnić takiego błędu jak z Belgami. Squadra Azzura jest bezlitosna w takich sytuacjach. Najwięcej oczekujemy od naszej drugiej linii, czyli Żurkowskiego, Dziczka oraz Jagiełly i ofensywnie ustawionego Sebastiana Szymańskiego. Pokonanie Włochów byłoby niespodzianką dużego kalibru i praktycznie zapewnionym startem w Igrzyskach Olimpijskich. Włoska kadra prezentuje się naprawdę imponująco, część zawodników notuje występy w pierwszej kadrze. Możemy tu wymienić Federico Chiese, Moise Keana czy Zaniolo by stwierdzić, że atak wygląda imponująco. W pomocy Barella czy Pellegrini, którzy odpowiadają za napędzanie ataków reprezentacji i są wiodącymi postaciami w klubach. Tak więc pomimo swojego młodego wieku są to zawodnicy niezwykle dojrzali, prezentujący przy tym wysokie umiejętności. Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie i nasza młodzież może przejść do historii. Początek o godzinie 21. w Bolonii, gdzie nasza kadra A zanotowała dobry wynik i świetną grę na inaugurację Ligi Narodów.